Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه طرح حل مشکلات حق التدریسی ها در صحن مجلس تصویب خواهد شد گفت: سرنوشت آن هایی که حق التدریس بوده و هم آن هایی که جامانده از حق التدریس هستند و هم پیش دبستانی ها و هم نهضتی ها ان شاءالله به زودی مشخص و حل می شود.

جبار کوچکی نژاد امروز در نشست خبری با اشاره به وضعیت حق التدریسی ها اظهار کرد: ما یک مشکلی در سیستم آموزش وپرورش داریم و در مجلس هشتم یک قانونی در صحن مجلس آوردیم و فکر کردیم دیگر مشکل حل شد و آن قانون برای حل مشکلات نهضتی ها و حق التدریسی ها بود.

وی تصریح کرد: در دولت گذشته پیش دبستانی ها را از مدارس اخراج کردند و بعد از آن هم تعدادی خرید خدمات گرفته بودند که این ها را هم در دولت نهم و دهم اخراج کردند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس نهم در دفاع از این ۵۰ هزار نفر نهضتی ها و حق التدریسی ها یک قانونی وضع کردیم که از آن هایی که خرید خدمات هستند یک آزمون بگیرند و بعد از آزمون تعیین تکلیف شوند.

کوچکی نژاد با اذعان به اینکه آزمون برگزار شد ولی در آزمون خیلی سخت گیری کردند خاطرنشان کرد: نوع سؤال ها و نوع آزمون خیلی سخت بود و شرکت کنندگان با مشکل روبه رو شدند.

وی بابیان اینکه در آزمون حدود ۱۱ هزار نفر قبول شدند گفت: حدود ۱۹ هزار نفر این افراد باقی ماندند به همراه پیش دبستانی هایی که اضافه شدند و امروز که نهضت سوادآموزی هم اضافه شده و درمجموع حدود ۶۰ هزار نفر هستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای ساماندهی این افراد در مجلس یک طرح فوریتی آمد و طرح رأی آورده و بعد به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع شده و کارهایش انجام و الآن تمام شده و به زودی به صحن می آید.

کوچکی نژاد بابیان اینکه به امید خدا این طرح در صحن هم تصویب شود گفت: سرنوشت آن هایی که حق التدریس هستند و هم آن هایی که جامانده از حق التدریس هستند و هم پیش دبستانی ها و هم نهضتی ها ان شاءالله به زودی مشخص و حل می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان