Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه گیلان، با بیان اینکه سند توسعه دانش بنیان موقعیت گیلان را در نقشه جامع علمی کشور مشخص می کند، گفت: سند توسعه دانش بنیان گیلان پس از تدوین به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید.

دکتر احمد رضی در نشست «تبیین سند نقشه جامع علمی کشور و ماموریت های استان گیلان در تحقق آن» که در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، تدوین نقشه جامع علمی کشور با برش استانی تحت عنوان «سند توسعه دانش بنیان گیلان» است.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه تدوین سند توسعه دانش بنیان گیلان، افزود:رسیدن به این هدف مهم مستلزم همفکری مدیران استانی و نخبگان گیلان است.

رئیس دانشگاه گیلان،ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور و تهیه سند توسعه دانش بنیان استان را از جمله اهداف سند نقشه جامع علمی کشور دانست و عنوان کرد:مدیران عالی استان از جمله استاندار و نماینده ولی فقیه در استان گیلان در طراحی سند توسعه دانش بنیان استان مشارکت دارند و زمینه برای تحقق این مهم در دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه مادر کاملا مهیاست.

رضی،با اشاره به تجربه دکتر سالاری در تهیه سند توسعه دانش بنیان استان بوشهر، خاطرنشان کرد: داشتن چشم انداز و برنامه برای رسیدن به اهداف لازمه موفقیت در هر کاری است لذا سند نقشه جامع علمی کشور نیز چشم انداز علم و فناوری را برای ما مشخص می کند و راهنمای عملی ماست برای اینکه بدانیم به کجا و چگونه می خواهیم برسیم.

وی با بیان اینکه سند توسعه دانش بنیان موقعیت گیلان را در نقشه جامع علمی کشور مشخص می کند، یادآور شد: با در نظر گرفتن ظرفیت ها و توانمندی های استان باید به بررسی وضعیت دانشگاه هایمان و موفقیت گروه های علمی آن بپردازیم، زیرا با محدودیت منابع مواجه هستیم.

این مقام مسئول، با اشاره به اولویت های نقشه جامع علمی کشور، گفت: سرمایه گذاری در علم و فناوری برخاسته از همین سند است و باید جایگاه گروه علمی خودمان را پیدا کنیم تا بتوانیم جهت گیری دانشگاه و دانشجویان را به سمت آن اولویت ها سوق دهیم و منابع مرتبط را جذب کنیم.

رضی خاطرنشان کرد:سند توسعه دانش بنیان گیلان پس از تدوین به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی خواهد رسید و یک سند ماندگار خواهد شد لذا نیازمند ایجاد هماهنگی بین مدیران و مشارکت دانشگاه های استان با بخش خصوصی و صنایع هستیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان