Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: موافقت مجلس با پیشنهاد افزایش حامل های انرژی در لایحه بودجه 97 بیکاری را تشدید می کند.

جبار کوچکی نژاد امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت، با اشاره به افزایش حامل های انرژی در لایحه بودجه 97 اظهار کرد: مجلس باید با مخالفت خود با پیشنهاد افزایش حامل های انرژی ازجمله بنزین، نفت گازوئیل و سایر فرآورده های نفتی را به میزان فعلی نگه دارد و مانع از افزایش قیمت ها شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید مشخص کند که از محل حامل های انرژی دقیقاً چقدر درآمد دارد، افزود: دولت اعلام می کند که درآمدش از حامل های انرژی به حدود 43 هزار میلیارد تومان می رسد که ما معتقدیم درآمدش از حامل ها تقریباً دو برابر میزان اعلام شده است.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشنهاد 18 هزار میلیارد تومانی دولت از حامل های انرژی و اختصاص آن به اشتغال گفت: دولت علاوه بر پیش بینی اعتبار مذکور پیشنهاد داده تا 23 هزار میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی برای اشتغال نیز اختصاص دهد و مجلس از اینکه دولت بااین همه اعتبار چه سطح اشتغالی را درصدد است تا ایجاد کنید اصلاً مشخص نیست.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده هر جا دولت برای اشتغال وارد شود موفقیتی حاصل نمی شود، خاطرنشان کرد: تاکنون طرح های زود بازدهی که در کشور ایجادشده نه تنها اشتغالی ایجاد نکرد بلکه افراد را بدهکار نیز کرده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تاکید بر اینکه موافقت مجلس با پیشنهاد افزایش حامل های انرژی از سوی دولت بیکاری را در کشور تشدید می کند، افزود: وقتی قیمت حامل های انرژی در کشور افزایش پیدا کند، سطح عمومی قیمت ها افزایش پیدا می کند و در پی آن تعطیلی کارخانه ها و افزایش بیکاری را در پی خواهد داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان