Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان میزان بدهی این دانشگاه را ۳۳۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این که می گویند این دانشگاه بدهکارترین دانشگاه کشور است به دلیل میزان بدهی آن نیست بلکه به دلیل وجود ۶۵ میلیارد تومان تراز منفی است.

شاهرخ یوسف زاده چابک ظهر امروز در نشست بررسی مسائل دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در رشت اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حال حاضر 15 هزار پرسنل دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با بیان اینکه این دانشگاه دارای 6 بیمارستان در سطح استان است عنوان داشت: 96 مرکز جامع روستایی و 94 مرکز جامع شهری از دیگر بخش های دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان است.

یوسف زاده چابک با اعلام اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای 960 خانه بهداشت در سطح استان است تصریح کرد: این دانشگاه دارای 5 هزار دانشجو است که در 17 رشته تخصصی و 3 رشته فوق تخصصی مشغول تحصیل هستند.

وی فرسوده بودن بیمارستان های استان گیلان را یکی از چالش های پیش روی دانشگاه علوم پزشکی این استان دانست و ابراز داشت: حدود 50 تا 60 سال است که هیچ بیمارستانی در رشت ساخته نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با انتقاد از عدم وجود بیمارستان جامع در شهر رشت خاطرنشان کرد: این دانشگاه دارای 5 هزار نیروی قراردادی است که سبب می شود ماهانه 10 میلیارد تومان برای پرداخت حقوقشان از درآمدهای دانشگاه هزینه شود.

وی با اشاره به انباشته شدن بدهی های دانشگاه علوم پزشکی گیلان از سال 91 ابراز داشت: براساس برنامه ریزی های انجام شده این دانشگاه از سال 95 شاهد بهبود این شرایط است تا جایی که تراز مالی دانشگاه به مثبت 40 میلیارد تومان و گردش مالی دانشگاه به مرز هزار میلیارد رسیده است.

یوسف زاده چابک اظهار داشت: از ابتدای سال گذشته اقدامات لازم برای تدوین یک برنامه 10 ساله برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان انجام شده بود که این تلاش سبب شد تا نقشه راه این دانشگاه بر اساس الگوهای ویژه مدیریتی تدوین شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اعلام اینکه تمام زباله های عفونی استان گیلان در سال گذشته امحا شدند تاکید کرد: تمام بیمارستان های استان گیلان در حال حاضر دارای دستگاه امحای زباله هستند.

یوسف زاده چابک با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان دارای 10 شرکت دانش بنیان فعال در حوزه نانو تکنولوژی و گیاهان دارویی است ابراز داشت: بهبود سبک زندگی و کاهش آسیب های اجتماعی از اقدامات این دانشگاه در حوزه بهداشت است.

وی میزان بدهی دانشگاه علوم پزشکی گیلان را 330 میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: این که می گویند این دانشگاه بدهکارترین دانشگاه کشور است به دلیل میزان بدهی آن نیست بلکه به دلیل وجود 65 میلیارد تومان تراز منفی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به نامناسب بودن شرایط بودجه در سال 95 و 96 نسبت به سال 94 خاطرنشان کرد: قرار بود با کمک نمایندگان مجلس 60 میلیارد تومان به دانشگاه علوم پزشکی گیلان ارائه شود اما تنها 15 میلیارد آن محقق شد.

یوسف زاده چابک میزان منابع جاری دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در سال 95 را 65 میلیارد تومان مطرح کرد و ابراز داشت: کل بودجه این دانشگاه در سال 95، 370 میلیارد تومان بود که 40 میلیارد آن بابت بدهی های دانشگاه پرداخت شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان