Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه دشمنان با اساس نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل دارد گفت: چهره واقعی دشمنان بار دیگر در اغتشاشات اخیر نمایان شد و خود را لو دادند و با دلسوزی های ظاهری خود دچار گزافه گویی شده اند.

حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در آیین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه شهرستان رشت در مصلای رشت با اشاره به فرمایشات رهبری معظم انقلاب در دیدار با مردم قم اظهار کرد: وقتی معترضان حضور اغتشاشگران را در جمع خود دیدند خط خود را از آنان جدا کردند و با حضور عظیم خود در ۹ دی، پشتیبانی خود را از نظام به اثبات رسانیدند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با اساس نظام جمهوری اسلامی ایران مشکل دارد گفت: چهره واقعی دشمنان بار دیگر در اغتشاشات اخیر نمایان شد و خود را لو دادند و با دلسوزی های ظاهری خود دچار گزافه گویی شده اند.

صدیق عربانی با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه چگونه آمریکا برای اغتشاشگران دلسوزی کرده اما پلیس این کشور ۸۰۰ نفر از مردم خود را کشته است افزود: انگلیس که ابراز دلسوزی نموده است سخت ترین برخورد را با مسلمانان کشور خود داشته اند؟ و این دلیل گزافه گویی آن ها است.

امام جمعه موقت رشت با تأکید بر اینکه مردم عزیز ایران اسلامی رهبر معظم نظام را تنها نگذاشتند بیان کرد: آن ها اجازه گستاخی به دشمنان را نداده اند و تمام قد جلوی آن ها ایستادگی کردند.

وی با بیان اینکه دشمنان در گزافه گویی خود گفتند که ایران از قدرت آمریکا می هراسد گفت: چگونه از قدرت شما هراس دارد درصورتی که در دهه ۵۰ شما را از کشور و دهه ۹۰ شما را از منطقه بیرون کرده است؟

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری مبنی بر حل مشکلات و مطالبات قانونی مردم افزود: مسئولان باید مشکلات مردم را حل کنند و باید کاری کنند که خواسته آن ها شنیده شود و مردم به حق و مطالبات خود برسند.

خطیب جمعه رشت به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر خطاب ایشان به مردم گفت: هر سخن بی سندی را نپذیرید و پشت این نظام بایستید و بدانید که این نظام الهی است.

صدیق عربانی افزود: این کشور که بر اساس آرمان امام خمینی (ره) علیه به نتیجه رسیده است به حول و قوه الهی به دست صاحب این پرچم یعنی بقیه الله الاعظم (عج) خواهد رسید.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به فرارسیدن نخستین سالگرد وفات آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: مبارزانی چون نواب صفوی و میرزا کوچک جنگلی به آرزوی خود رسیدند، زیرا آن ها می خواستند که مردم شاهد ایجاد جامعه اسلامی باشند که امیدواریم خداوند ما را قدردان خون شهدا، مجاهدان و مبارزان کند.

وی با اشاره به سالروز فرار شاه گفت: چگونه این همه امکانات در اختیار داشتی و به علما توهین می کرده ای؟

خطیب جمعه رشت با گرامیداشت عملیات کربلای ۲ به نقش شهدا در ایجاد امنیت جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: اگر شهدا نبودند شاهد چنین امنیت، قدرت و ثباتی نبودیم.

وی با اشاره به صبر خانواده های شهدا در فراق عزیزانشان خطاب به آن ها گفت: دولت از اینکه نتوانسته برای شما کاری کند شرمسار است ما نیز از شما شرمنده ایم.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه چهره مثبت علم در زندگی بشریت بسیار حائز اهمیت است بیان کرد: چراکه در روایات آمده است مقام عالمان بالاست اما مقام اهل بیت (ع) از آن ها بالاتر است.

وی با تبیین این سؤال که آیا دانایان با نادانان برابر هستند گفت: انسان ها از طریق علم می توانند به مراتب بالای انسانی و کمال بشری برسند.

خطیب جمعه رشت با اشاره به آیات و روایات متعدد درباره اهمیت علم بیان کرد: از عالمان فاسد و عابدان جاهل بپرهیزید چراکه انسان های دیگر را دچار گمراهی و فتنه می کنند.

وی با اشاره به سازندگان سلاح ها و ابزار کشتارجمعی افزود: برخی از علم خود برای نابودی بشریت استفاده می کنند و آن ها دارای علم و دانش هستند اما از آن برای اعتلای و شریعت استفاده نمی کنند.

صدیق عربانی با تأکید به اینکه اسلام با دارندگی مشکلی ندارند گفت: آن هایی که از راه حلال کسب مال می کنند و فقرا و نیازمندان کمک می کنند عزیز خداوند محسوب می شوند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه کاسب حبیب خداست تصریح کرد: کاسبانی که از راه حلال کسب مال می کنند و علاوه بر ارتزاق خود دست محرومان را می گیرند کار بزرگی از خود به ارمغان می گذارند و دارندگی نیز یک آزمون الهی است و نباید دارندگی موجبات خطاهای افراد به پشتوانه دارایی خود شود.

صدیق عربانی افزود: انسان هایی که به مقام و منصبی رسیدند و کسب درآمد کردند به خود غره نشوند و آن را در راه خدمت به مردم و رفع نیاز نیازمندان به کار بگیرند تا به سعادت برسند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان