Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نمایشگاه "راویان جنگ" با هدف تجلیل از راویان دفاع مقدس در رشت برپا شد.

مراسم اففتاحیه نخستین نمایشگاه عکس و کتاب "راویان جنگ" با هدف تجلیل از روایان دفاع مقدس و مقام شهید "سیدمحمد اسحاقی" در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان در این مراسم با بیان اینکه جنگ در کشور ما مظلوم واقع شده و ابعاد آن به خوبی برای مردم تشریح نشده اظهار داشت: بسیج و بسیجی قلب تپنده کشور است و تا زمانی که بسیج و بسیجی هست کشور هم هست.

کیوان محمدی تمام مردم ایران را بسیجی دانست و خاطرنشان کرد: بسیجی فقط کسی نیست که کارت بسیج دارد بلکه تمام مردم ایران که کمبودها و کاستی ها را تحمل می کنند بسیجی هستند.

وی با تاکید بر لزوم حفظ ارزش های شهدا و گرامیداشتن یاد آن ها تصریح کرد: تمام سازمان ها و مساجد باید در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا تلاش کنند و بدانند آنچه سبب توسعه کشور می شود داشتن روحیه رزمندگی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با اشاره به اهمیت اقدام راویان دوران دفاع مقدس در دوران جنگ و جمع آوری اسناد و مدرک دفاع مقدس ابراز داشت: اقدام آنان سبب شد تا از تحریف وقایع دفاع مقدس جلوگیری شود.

محمدی، شهید "سیدمحمد اسحاقی" را به عنوان شهید فرهنگی استان گیلان در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: او انسانی هوشمند بود که حتی در دوران مجروحیت نیز به تحصیل علم می پرداخت.

وی با اشاره به برگزاری نخستین همایش "راویان جنگ" خاطرنشان کرد: در این همایش رشادت های انجام شده توسط راویان دوران دفاع مقدس و نقش آنان در توسعه کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

برادر شهید "سیدمحمد اسحاقی" نیز در این مراسم سخن گفتن از جنگ را یک نیاز اصلی جامعه دانست و ابراز داشت: امروز همگان باید بدانند که آرامش و امنیت کشورمان را مدیون جانفشانی رزمندگان، شهدا و جانبازان هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین اسحاقی با بیان اینکه شهید "سیدمحمد اسحاقی" همواره حضور فعالی در صحنه های نبرد داشت تصریح کرد: نتیجه زحمات این شهید نوشتن کتاب هایی مانند "نبرد الامیه" است.

وی با اعلام اینکه هزار ساعت نوار صوتی از شهید "سیدمحمد اسحاقی" وجود دارد که به صورت کتاب منتشر می شود عنوان داشت: امروز باید تلاش کنیم تا با زبان های مختلف به ویژه زبان هنر، زحمات شهدا را پاسخ دهیم.

گزارش و عکس: علی دارا - تسنیم
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان