Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: هیات دولت مصوب کرد وزارت راه وشهرسازی برای پروژه راه آهن رشت- آستارا وامی از کشور آذربایجان به مبلغ 500 میلیون دلار دریافت کند که این مسئله ننگی دیگر بر تاریخ اقتصادی و انضباط مالی دولت است.

نادر قاضی پور در خصوص استقراض ایران از کشور آذربایجان، اظهارداشت: روز گذشته مطلع شدیم که هیات دولت مصوب کرد وزارت راه و شهرسازی برای پروژه راه آهن رشت به آستارا وامی از کشور آذربایجان به مبلغ حدود 500 میلیون دلار دریافت کند، این مسئله ننگی دیگر بر تاریخ اقتصادی و انضباط مالی دولت است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه در همه جا گفته می شود ایران جزو کشورهای ثروتمند است، گفت: افزایش تولید و فروش نفت همچنین افزایش قیمت دلار همگی نشانگر این هستند که میزان پول در کشور بالا است و این استقراض ها نشان می دهد پول های زیادی در کشور بدون حساب و کتاب وجود دارد.

وی درباره اختلاس یکی از مدیران نفتی تصریح کرد: اختلاس توسط یکی از مسؤولان بخش اکتشاف وزارت نفت بوده که چندین میلیون دلار را برداشت و از کشور خارج شد و بعد از خروج تازه گزارش آن به قوه قضائیه رسیده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به اینکه اگر وصیت نامه سیاسی امام خمینی (ره) را مطالعه کنیم در همه جای آن کلمه نه شرقی و نه غربی آمده است، اضافه کرد: در آیات قرآن نیز آمده که به برخی ها نباید تکیه کرد، ننگ است برای جمهوری اسلامی ایران که از کشور کوچک همسایه خود وام اخذ کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان، خاطرنشان کرد: پول های سرگردانی که به دست موسسات مالی و اعتباری افتاده رقم بسیار بالاتری دارد، تدبیر و سیاست ما کجاست؟

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان