Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان بر رسیدگی به امور نیازمندان توسط مسؤولان تأکید کرد و گفت: حضور مسؤولان بین مردم موجب ایجاد امید در جامعه و امیدواری آنها به زندگی می شود.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان و کارکنان عقیدتی سیاسی انتظامی گیلان با اشاره به خطبه متقین امام علی(ع) در نهج البلاغه اظهار کرد: امیرالمؤمنین علی(ع) در خطبه مذکور 101 ویژگی انسان پرهیزکار و مؤمن را شمرده است.

وی ادامه داد: مؤمنان و پرهیزکاران کسانی هستند که گفتار آنها براساس راستی، درستی و واقعیت است و این امر در جامعه باید بیشتر رواج پیدا کند.

امام جمعه رشت به توافق هسته ای برجام اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری از روز نخست هشدار دادند که طرف مقابل دروغ می گوید.

آیت الله قربانی با تأکید براینکه منفعت افراد پرهیزکار به جامعه بر می گردد، بیان کرد: بعضی ها به ظاهر دیندار هستند اما برای رسیدن به اهداف خود حاضرند سخنان نادرستی را بیان کنند.

وی به تهمت نسبت به انسان های خادم و حتی مراج عظام در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: باید تلاش کنیم زبان ما در اختیار خداوند باشد و شهادت باطل ندهیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گفتار مؤمن باید براساس حق و عدالت باشد، تصریح کرد: مؤمن در زندگی میانه روی را دنبال می کند.

آیت الله قربانی، اقتصاد را به معنای میانه روی خواند و متذکر شد: امروز یکی از گرفتاری خانواده ها که منجر به طلاق می شود، رعایت نکردن اقتصاد است ضمن اینکه خانواده ها نباید به دنبال مد و چشم همچشمی باشند.

وی با اشاره به ناهنجاری های ایجاد شده در روزهای اخیر در کشور، خاطرنشان کرد: بعضی از مردم خواسته های به جایی داشتند و ملت صف خود را از هنجارشکنان جدا کردند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تلاش دولت و مجلس برای احقاق حقوق مردم اشاره کرد و یادآور شد: اگر در زندگی میانه روی را ملاک قرار دهیم این همه طلاق و ورشکستگی ها پیش نمی آید.

آیت الله قربانی با بیان اینکه مؤمن براساس تواضع و فروتنی گام بر می دارد، اظهار کرد: تواضع امام(ره) ایشان را به افلاک رساند.

وی در ادامه به مراجعه مردم به مسؤولان اشاره کرد و افزود: مردم ولی نعمت ما هستند و در این راستا مقام معظم رهبری نه یک بار بلکه هزار مرتبه از ملت تشکر کردند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دولتمردان منتخب مردم هستند، تصریح کرد: این عزت را مردم به مسؤولان دادند بنابراین افراد مسؤول باید نسبت به مردم تواضع داشته باشند.

آیت الله قربانی، اخلاق را بزرگ ترین سرمایه انسان خواند و بیان کرد: اخلاق انسان ساز است ضمن اینکه حرمت فرد مسلمان باید حفظ شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بر رسیدگی به نیاز جامعه با حضور مسؤولان بین مردم تأکید کرد و گفت: حضور مسؤولان بین مردم موجب امیدواری آنها به زندگی می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان