Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : یک استاد حوزه اعلام کرد: سخن گفتن از دفاع مقدس نیاز اصلی و روز جامعه برای دست یافتن به سبک زندگی شهداست.

حجت الاسلام سید عبدالباقی اسحاقی، استاد حوزه در حاشیه برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب راویان جنگ در سالن مارلیک مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت اظهار کرد: سخن گفتن از دفاع مقدس نیاز اصلی و روز جامعه است.

برادر شهید محمد اسحاقی همچنین گفت: باید مختصات سبک زندگی شهدا مطالعه شود تا به ویژگی هایی که شهدا را به مقام شهود و شهادت رسانده دست یابیم و در زندگی خود آنها را پیاده کنیم.

وی افزود: تا کسی نسبت به زحماتی که برای کشور و انقلاب آگاه نباشد نمی تواند درباره صیانت و پاسداری از ارزش های کشور احساس مسئولیت داشته باشد.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: امنیت کنونی کشور نتیجه جانفشانی هزاران رزمنده است.

وی اظهار داشت: جوانان بسیاری از این مرز و بوم از ابتدای انقلاب تاکنون شهید و جانباز شدند و این فرهنگ پاسداری از انقلاب در عصر کنونی و به صورت رشادت و فداکاری شهدای مدافع حرم هم دیده می شود.

برادر شهید محمد اسحاقی اذعان کرد: کسانی که شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران می دهند، نادان بوده و از عمق استراتژیک در حوزه دفاع از مرزهای کشور بی اطلاع هستند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سی و یکمین سالگرد شهادت شهید محمد اسحاقی، از راویان جنگ تحمیلی، گفت: این شهید فردی فراری از دوربین و شهرت بود.

این استاد حوزه اضافه کرد: با وجود اینکه شهید محمد اسحاقی در بسیاری از عملیات های کردستان، جنوب و خلیج فارس حضور داشت اما عکس های کمی از این شهید وجود دارد.

وی یادآور شد: کتاب نبرد الامیه نتیجه گزارشات شهید اسحاقی است.

برادر شهید محمد اسحاقی، حضور در دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب را باعث رشد شگفت آور این شهید دانست و گفت: با وجود تحصیل در رشته تاریخ این شهید به فراگیری سه زبان خارجی هم مشغل بود.

وی مطالعه همیشگی را از مشخصه های شهید اسحاقی برشمرد و گفت: این شهید در گفتگوی آخر با من حتی زمان شهادت خود را هم پیش بینی کرده بود.

اسحاقی اظهار داشت: یک هزار ساعت صوت از گفتگو با همرزمان شهید محمد اسحاقی تهیه شده که در آینده به صورت کتاب چاپ خواهد شد.

این استاد حوزه با بیان انکه شهدا زحمات خود را کشیدند و اکنون نوبت ماست، گفت: این ما هستیم که باید راه شهدا را از هر طریق و در هر سطحی ادامه دهیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان