Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان از طراحی دانش نامه دفاع مقدس گیلان خبر داد و گفت: دانش نامه دفاع مقدس با 500 مدخل طراحی و برای هر کلمه آن حدود 10 هزار تومان هزینه پیش بینی شده است.

رسول جلایی صبح امروز در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گیلان در سالن شهید انصاری استانداری اظهار کرد: یادمان های شهدای گمنام گیلان 50 تا 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال به اتمام می رسند و علاوه بر آن طراحی یادمان های باقی مانده نیز باید تا پایان سال انجام شود.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان برای طراحی دانش نامه دفاع مقدس گیلان گفت: دانش نامه دفاع مقدس گیلان با 500 مدخل آماده شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه گیلان هشت هزار شهید دارد و نمی توان همه را در دانش نامه گنجاند، گفت: بنیاد شهید، شهدای شاخص گیلان ازجمله فرماندهان را بر اساس بندهای مورد تاکید دانش نامه نویسی به ما معرفی کرده است و سایر شهدای در کتاب فرهنگ اعلام شهدا توسط بنیاد شهید منتشرشده است.

جلایی با اعلام اینکه برای تولید هر کلمه دانش نامه بین هفت تا 10 هزار تومان هزینه پیش بینی می شود، خاطرنشان کرد: باید اعتبارات لازم برای تدوین و ارائه دانش نامه در طی برنامه ششم توسعه تخصیص پیدا کند.

وی از راه اندازی دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان خبر داد و گفت: در چند سال گذشته خبرگزاری دفاع مقدس در کشور راه اندازی شده و دفتر استانی آن در گیلان نیز در 17 بهمن ماه سال جاری راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس افزود: برای اطلاع رسانی و تبلیغ هدفمند ارزش های دفاع مقدس باید از ظرفیت فضای مجازی و سایر رسانه ها استفاده شود که خبرگزاری دفاع مقدس نمونه ای از آن ظرفیت ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

جلایی با اشاره به تجلیل و نکوداشت از فرماندهان و مدیران دفاع مقدس تصریح کرد: همه نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی و مدیران اجرایی باید از رزمندگانی که در طول دوران دفاع مقدس در جبهه ها حضور داشتند باید در طی دو همایش در سال تجلیل کنند.

وی افزود: برگزاری همایش های نکوداشت با محوریت تقدیر و نکوداشت از پیشکسوتان جهاد و شهادت صورت می گیرد و از موازی کاری ها جلوگیری خواهد کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با اعلام اینکه در حوزه ایثار و شهادت در گیلان بسیار هزینه می شود، بیان کرد: در هفته دفاع مقدس امسال بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است، اما در گزارش عملکرد دستگاه های اجرایی هزینه ها کمتر از ارقام واقعی بوده و در تنظیم هزینه ها دقت نمی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان