Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان بر لزوم تأمین امنیت مسافران و جذب گردشگر در زیباسازی حاشیه جاده ها تاکید کرد و گفت: تأمین معیشت مردم حاشیه راه ها را به مرکز خرید تبدیل کرده است.

محمدرضا نازک کار ظهر امروز در نخستین نشست کمیته سیما و منظر شهری در سالن شهید انصاری استانداری گیلان اظهار کرد: گیلان بسیار زیبا است اما با ساخت وسازهای نامنظم مردم را از زیبایی های استان محروم کرده است.

وی با اشاره به تابلوهای مزاحم در سطح حاشیه راه ها، افزود: متأسفانه برخی ها در حاشیه راه ها تابلوهای صنفی و تجاری خود را به تابلوهای چرخ دار مجهز کرده اند که با هر بار حضور مأموران انتظامی در محل جمع کرده و پس از صورت جلسه مجدداً در حاشیه راه ها حاضر می شوند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان از مشارکت کارشناسان خارجی در اصلاح معماری راه ها خبر داد و گفت: اصلاح معماری جاده ها و فضاسازی شهرها در کشور شروع شده و کارشناسان خارجی برای زیباسازی فضای شهری در کشور حضور دارند.

نازک کار خاطرنشان کرد: باید زیباسازی جاده ها به سمتی برود که در ابتدا امنیت شهروندان و مسافران و سپس گردشگری بوم گردی را تقویت کند.

وی زیباسازی حاشیه شهرها و راه ها را در جذب گردشگر حائز اهمیت برشمرد و افزود: هرچقدر حاشیه راه ها و شهرها زیباتر شوند گردشگران با رغبت بیشتری به شهرها ورود می کنند و اقتصاد محلی رونق می گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای گیلان با اشاره به وضعیت سخت معیشتی مردم و کشیده شدن آن ها به حاشیه راه ها برای کسب درآمد تصریح کرد: وضعیت بد اقتصادی و تأمین معیشت زندگی باعث شده تا حاشیه راه های استان به یک مرکز خرید تبدیل شوند.

نازک کار با اشاره به علائم راهنمایی و رانندگی قدیمی در گیلان و لزوم اصلاح و ترمیم آن ها گفت: بهره برداری از شبرنگ ها نهایتاً ده ساله است و باید به روز شوند چون از کارایی و علائم هشداردهنده لازم خارج شده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان