Thursday، 29 February 2024 | پنجشنبه، 10 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : بنیان گذار و مؤسس انجمن «بیوتکنولوژی» ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه مسئولین و مدیران به شعار اجرای سبک زندگی اسلامی عمل نمی کنند گفت: برخی از مدیران به سمت اشرافی گری و تجمل گرایی می روند و موجب می شوند مردم اعتماد خود را به مسئولین کشور از دست بدهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، پروفسور علی کرمی امروز در نشست خبری بابیان اینکه سبک زندگی همان شیوه زیستن است، اظهار کرد: شیوه زیستن از زندگی فردی، خانوادگی تا زندگی اجتماعی بسیار گسترده است.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی هر کشوری به فرهنگ، سنت ها، آداب ورسوم، ادبیات، هنر و تاریخ آن کشور برمی گردد گفت: این سبک زندگی متأسفانه با جهانی شدن مرزها در حال از بین رفتن است و مرزهای فرهنگی تقریباً از بین رفته است.

بنیان گذار و مؤسس انجمن «بیوتکنولوژی» ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل بیان کرد: در استان گیلان بسیاری از سنت ها تقریباً در حال فراموشی است و ارتباطات فردی در خانواده نیز در حال از بین رفتن است.

کرمی با اشاره به تغییر ادبیات، سبک غذا خوردن و کشاورزی گفت: همه چیز در حال صنعتی شدن است و انسان ها به اسم مدرنیته، غربی می شوند و آن هایی که از زمان رضاخان این تفکر را شروع کردند به غرب زدگی معروف شده و فرهنگ زدایی و سنت زدایی کردند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان با سبک زندگی سنتی ایرانی کاری ندارند تصریح کرد: برای آن ها ضربه زدن به دین اسلام اهمیت دارد و به همین دلیل شروع به اسلام زدایی و ارزش زدایی می کنند، متأسفانه باوجود جمهوری اسلامی ایرانی فرهنگ و سبک زندگی اسلامی ایرانی در رفتارمان کم مشاهده می شود.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با بیان اینکه کسی مانع سبک زندگی ایرانی اسلامی ما نیست گفت: برخی از افراد می خواهند سبک زندگی اسلامی هستند اما متولیان امر ترویج سبک زندگی اسلامی درست عمل نکردند.

کرمی با اذعان به اینکه از 40 سال پیش تاکنون عزم راسخی برای اصلاح سبک زندگی وجود نداشته است بیان کرد: این موانع می توانند اختلال در مدیریت کشور، هنرمندانمان، ورزشکاران، بازیگران، تلویزیون و شبکه های اجتماعی باشند که برای مردم الگوسازی کرده و سدی برای ترویج سبک زندگی اسلامی شده اند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین و مدیران به شعار اجرای سبک زندگی اسلامی عمل نمی کنند تصریح کرد: برخی از مدیران به سمت اشرافی گری و تجمل گرایی می روند و برای مردم الگوسازی غلط می کنند و موجب می شوند مردم اعتماد خود را به مسئولین کشور از دست بدهند اما ساده زیستی مدیران جامعه مردم را نیز به سمت ساده زیستی سوق می دهد.

بنیان گذار و مؤسس انجمن «بیوتکنولوژی» ایمنی زیستی و انجمن پدافند غیرعامل با اشاره به تغییر ارزش ها در جامعه اظهار کرد: ارزش های اسلامی و انقلابی تغییر کرده است و بروز ارزش های جدید در جامعه موجب رنگ باختن ارزش های اصلی شده و جای خود را به ارزهای غلط می دهند.

کرمی با بیان اینکه متولی فعلی ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی کمیسیون سبک زندگی اسلامی ایرانی شورای عالی انقلاب فرهنگی است گفت: متأسفانه خروجی این جلسات هیچ تأثیری در ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی نداشته است، زیرا بک نفر نمی تواند به تنهایی متولی این امر باشد و همه از مهدکودک ها، آموزش وپرورش، دانشگاه تا سطح جامعه باید به اجرای این امر کمک کنند.

استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج) با تأکید بر ایجاد عزم جدی ملی در مسئولین بیان کرد: در صداوسیما، رسانه های مختلف مکتوب، مجازی و مدیران کشور باید این حس مسئولیت به وجود بیاید تا مدیر کشور سبک زندگی اش را اصلاح نکند از شهروند نباید انتظار داشت که اصلاح شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان