Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان بر حضور تمام مسؤولان در نماز جماعت تأکید کرد و گفت: مدیران و مسؤولان باید تلاش کنند نماز عزیزانه اقامه شود.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در سومین اجلاس نماز گیلان که در سالن غدیر استانداری برگزار شد اظهار کرد: از حجت الاسلام والمسلمین قرائتی که بعضی از سنت های اسلامی مانند نماز، زکات و جایگاه نماز برای مسافران را زنده کرده است، باید قدردانی کنیم.

وی ادامه داد: در گذشته گمان می کردند دستگاه های دولتی تنها جای انجام امور است اما اکنون اقامه نماز در نهادهای مختلف به عنوان اصل مورد قبول شناخته شده است.

امام جمعه رشت به پیام مقام معظم رهبری در اجلاس های نماز اشاره کرد و افزود: وزرا، مدیران ارشد و تمام کارکنان باید نماز را در نهادهای مختلف اقامه کنند.

آیت الله قربانی با تأکید بر حضور تمام مدیران در نماز جماعت، بیان کرد: مدیران و مسؤولان باید تلاش کنند نماز عزیزانه برگزار شود.

وی، اقامه نماز را دارای بهره عام خواند و تصریح کرد: عبادت به ویژه نماز برای انسان ها دارای پیام عالی است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری بر تمیزی و پاک بودن فرد نمازخوان تأکید کرد و گفت: وضو پاکی ظاهری و معنوی انسان محسوب می شود ضمن اینکه مؤمن از لحاظ لباس، آرایش، تمیزی و زیبایی باید بین مردم و جامعه بدرخشد.

آیت الله قربانی با بیان اینکه طهارت از مقدمات نماز است، خاطرنشان کرد: لباس، آب غسل و وضو باید از مال حلال باشد و این امر از پیام های نماز است.

وی متذکر شد: فردی که اهل نماز است اهل پولشویی، رشوه و سوء استفاده از بیت المال نیست و این از پیام های نماز محسوب می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه تمام امور باید با نام، تعلیمات و ارشاد خداوند صورت گیرد، اظهار کرد: تمام فکر و دهن ما در تمام شئون زندگی باید با نام خداوند آغاز شود و نماز این درس را به ما می دهد.

آیت الله قربانی، نماز را درس زندگی برای مسلمانان دانست و یادآور شد: اسلام در نماز این درس را به ما می دهد از ترامپ، پول و مقام عبادت نکنیم و عبادت تنها باید برای خداوند باشد.

وی با اشاره به اینکه رفع تمام مشکلات را باید از خداوند بخواهیم، تصریح کرد: موضوع مذکور به معنای آن نیست که تلاش نکنیم بلکه خداوند امور را براساس اسباب و مسببات صورت می دهد و مقدمات آن را باید انجام دهیم.

امام جمعه رشت، امام(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را تربیت یافته مکتب انبیا و صالحان توصیف کرد و افزود: آنها که خود را خادم حرمین می دانند خائن حرمین شدند و انسان های بی گناه را در یمن و دیگر مناطق کشتار می کنند.

آیت الله قربانی در ادامه با بیان اینکه بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مقابل هجوم افراد داخلی و خارجی ایستاد و داعش را نابود کرد، بیان کرد: استقرار نیروهای آمریکایی در سوریه با هدف نابودی اسد است.

تربیت شدگان اسلام ناب محمدی(ص) می توانند تروریست ها را نابود کنند

وی به جانفشانی مدافعان حرم به ویژه حاج قاسم سلیمانی در مقابل داعش اشاره کرد و گفت: اکنون نیز تربیت شدگان اسلام ناب محمدی(ص) می توانند تروریست ها را از بین ببرند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به آزمایش الهی، خاطرنشان کرد: جانفشانی شهید مطهری ها، بهشتی ها، رجایی ها و ... موجب شد انقلاب اسلامی به ثمر برسد و در دفاع مقدس پیروز شویم.

آیت الله قربانی، دفاع مقدس را سبب به اوج رسیدن شهدا ذکر کرد و یادآور شد: اکنون مکتب اسلامی توانسته موجی در دنیا ایجاد کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان