Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه ۵۰ سال تصمیمات نادرست درباره صندوق های بازنشستگی گرفته شده است گفت: بیمه یعنی کاهش ریسک مردم در سالمندی اما در حال حاضر ۶ میلیون سالمند بیمه نیستند.

علی ربیعی امشب در جلسه شورای اشتغال و رفع موانع تولید استان گیلان در سالن غدیر استانداری گیلان اظهار داشت: از میانه کار دولت یازدهم دوره ای تاریخی برای دولت آغاز شد زیرا پنجره ای از مشکلات فراوان به روی دولت گشوده شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به نگرانی های موجود در راستای بروز خشکسالی در سال آینده خاطرنشان کرد: متاسفانه در حال حاضر 40 درصد کاهش منابع آبی در استان گیلان داشته ایم و خاک نیز شرایط مناسبی ندارد.

ربیعی با بیان اینکه 50 سال تصمیمات نادرست درباره صندوق های بازنشستگی گرفته شده است عنوان داشت: بیمه یعنی کاهش ریسک مردم در سالمندی اما در حال حاضر 6 میلیون سالمند بیمه نیستند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان دولتی در سطح استان گیلان باید بیشتر از گذشته تلاش و عقلانیت را در دستور کار خود قرار دهند عنوان داشت: در حال حاضر باید 17 هزار شغل در حوزه اشتغال روستایی ایجاد شود و تنها راه تحقق آن سخت کوشی، پشتکار و هزینه کردن درست منابع است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه بیکاری سبب بروز مشکلات روانی در جامعه شده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر کشور با بحران شکاف طبقاتی و کمبود درآمد مواجه است و باید راهکاری برای پاسخگویی به عطش بیکاری مردم پیدا کرد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاران در حاضر دچار سردرگمی هستند اظهار داشت: زیرساخت های لازم برای ایجاد کانون سرمایه گذاران آماده است و استانداران باید با رویکرد کارآفرینی به دنبال رفع معضلات این حوزه باشند زیرا استانی که کارآفرین نباشد موفق نمی شود.

ربیعی با تاکید بر اینکه باید تحولی در شیوه های مدیریتی ایجاد کرد ابراز داشت: شیوه های مرسوم مدیریتی که متاسفانه در کشور جا افتاده نمی تواند سبب توسعه و افزایش سطح اشتغال در جامعه شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی "فقر زدایی" و "ایجاد اشتغال" را به عنوان دو برنامه اصلی دولت تا سال 1400 معرفی کرد و اظهار داشت: استانداران باید در کنار کارگروه های اشتغال، کارگروه فقرزدایی نیز ایجاد کنند و در کنار آن به دنبال حمایت از سرمایه گذاران باشند.

وی استان گیلان را استانی با آمار بالای افراد ترک تحصیلکرده دانست و تصریح کرد: امسال باید فقر غذایی را در کشور ریشه کن کنیم و با شناسایی نیازمندان سطح حمایت اجتماعی از مردم را افزایش دهیم.

ربیعی ضمن تشریح چگونگی اجرای طرح های فقرزدایی و ایجاد اشتغال خاطرنشان کرد: برای نخستین بار سهمی برای اجرای این دو طرح در لایحه بودجه در نظر گرفته شده است اما مجلس ایراداتی را به منابع تامین آن گرفته است که نیاز به اصلاح دارد.

وی با اعلام اینکه ایجاد اشتغال روستایی و اشتغال حمایتی در دستور کار دولت است گفت: در حال حاضر توافقنامه ای با سازمان برنامه بودجه و شخص نوبخت به مبلغ 117 میلیارد تومان در راستای مداخله در بازار کار امضاء شده است که سبب بهبود شرایط اشتغال حمایتی در کشور می شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه وام های اشتغال روستایی از فردا در اختیار متقاضیان قرار می گیرد خاطرنشان کرد: شروع پرداخت وام های اشتغال از استان گیلان آغاز شده و در سراسر کشور ادامه پیدا می کند.

ربیعی با اشاره به اینکه 25 روستا در استان گیلان به عنوان روستای کانونی حوزه اشتغال روستایی انتخاب می شوند اظهار داشت: اولویت اصلی استان گیلان در راستای ایجاد اشتغال باید حوزه گردشگری باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه استان گیلان در حال حاضر استانی مسافرگرد است خاطرنشان کرد: این استان باید به استان گردشگرپذیر تبدیل شود تا پول و سرمایه در استان باقی بماند و بر آن افزوده شود.

وی با اعلام اینکه گردشگری استان گیلان باید مبتنی بر حوزه های بومی و محلی باشد تصریح کرد: 47 کارشناس بین المللی از خارج از کشور به ایران آمدند تا با بررسی های دقیق نقاط ضعف موجود در حوزه های مختلف اشتغال را شناسایی کنند.

ربیعی با بیان اینکه 15 هزار نفر در استان گیلان بیمه شده جدید هستند اظهار داشت: باید در کنار هر شغل رسمی یک شغل غیررسمی نیز ایجاد شود که در حال حاضر روند ایجاد آن ها در کشور رو به رشد است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه شغل های ایجاد در کشور باید کیفیت مناسب و درآمد بالایی را برای مردم ایجاد کنند اعلام کرد: در حال حاضر شغل های ایجاد شده از نظر کیفیتی و درآمدی وضعیت قابل قبولی ندارند.

ربیعی با تاکید بر اینکه شغل های پیش بینی شده در حوزه تامین اجتماعی و در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها ایجاد نشده اند اظهار داشت: 15 هزار شغل در کشور از حداقل حقوق و بیمه برخوردار هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان