Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان امشب در جلسه مشترک کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و رونق تولید استان از آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری کشور از استان گیلان در عصر فردا با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه بر ضرورت تهیه ی برش شهرستانی میزان اشتغال ایجاد شده در استان گیلان ظرف مدت 10 روز آینده توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تأکید کرد و افزود: در این گزارش باید تعداد اشتغال ایجاد شده در هر شهرستان به صورت دقیق مشخص شود تا بتوان علاوه بر رصد این میزان اشتغال نظارت و کنترل را گسترده تر کرد و مردم از این موضوع مطلع شوند.

وی فضای کلی استان در کارآفرینی و اشتغال را رو به بهبود و مثبت ارزیابی کرد و گفت: درخصوص رفع مشکلات موجود بحمدا... همه دست به دست هم داده اند و هدف واحدی در رفع مشکلات در بین مجموعه ی دستگاه های اجرایی، قضایی، نظارتی و نمایندگان با رویکرد گشایشی وجود دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان گفت: تلاش ما براین است که از تسهیلات اقتصاد پیدا کرده به استان گیلان حداکثر استفاده را در جهت شغل و کمک به معیشت مردم ببریم.

وی به اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی که طی چند روز گذشته اجرایی شده است اشاره و خاطر نشان کرد: از 3.5 ماه قبل به صورت دقیق ضوابط، فرصت ها و راهکارهای لازم در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی به صورت کارشناسی با رویکرد منتهی شدن به شغل به صورت واقع بینانه بررسی شده تا مشاغل قابل رصد باشد.

استاندار گیلان با اشاره به اهداف سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان گیلان اظهار داشت: بررسی مشکلات شرکت های چوکا و اسالم در جلسه ای به صورت مقدماتی بررسی شد تا ظرف 2 هفته ی آینده با تصمیمی که از سوی دکتر ربیعی اتخاذ می شود گره گشایی اساسی در این 2 مجموعه مهم در کوتاه مدت صورت گیرد.

وی به برگزاری آیین آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری کشور در استان گیلان به عنوان اولین استان در سطح کشور اشاره کرد و افزود: امیدواریم با این اقدام سهم بیشتری از این ظرفیت برای استان گیلان جذب کنیم.

دکتر سالاری سهم گیلان در تسهیلات رونق تولید را یک هزار 75 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: از این سهم تاکنون 506 میلیارد تومان پرداخت شده و در جلسات رفع موانع تولید مشکلات 320 واحد تولیدی بررسی شده است.

وی همچنین سهم استان گیلان در تسهیلات طرح تکاپو را 587 میلیارد تومان عنوان و خاطر نشان کرد: در تسهیلات اشتغال روستایی نیز گیلان سهم 300 میلیارد تومانی دارد.

وی به پیشنهادات ارائه شده در جهت بهره مندی بیشتر از تسهیلات اشتغال روستایی اشاره کرد و افزود: با ظرفیت هایی که در استان گیلان وجود دارد از مجموعه ی تسهیلات موجود می توان در مسیر رونق اشتغال روستایی گام اساسی برداشت.

نماینده عالی دولت در گیلان گردشگری را بهترین ظرفیت توسعه اشتغال گیلان دانست و گفت: با اضافه شدن حمل و نقل ریلی استان و در نظر گرفتن قطارهای مسافربری متناسب با استان انشاا... شرایط گردشگری را توسعه دهیم.

وی افزود: درخصوص اختصاص خودروهای بدون راننده به استان گیلان و توسعه ی هتل ها اقداماتی صورت گرفته است.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: برای گیلان ساخت 5 هزار واحد بوم گردی را تعریف کردیم که این ظرفیت باعث افزایش سهم استان در اشتغال روستایی می شود.

وی خواستار اختصاص بخشی از 30 درصد سهم ملی در تسهیلات اشتغالزایی به استان گیلان شد و گفت: اگر میزان 100 میلیارد تومان از سهم ملی به استان گیلان اختصاص پیدا کند تحول اساسی در اشتغال روستایی ایجاد می شود و اطمینان می دهیم که این تسهیلات منجر به شغل واقعی شود.

دکتر سالاری همچنین خواستار افزایش 30 میلیارد تومانی سهم صندوق کارآفرینی امید گیلان همانند سال گذشته شد و افزود: مجموع این حمایت ها می تواند یک تحول گسترده در انواع مشاغل گیلان که در سطح کشور مزیت های بسیاری دارد، ایجاد کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان