Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: زمانی که یک کارخانه دچار مشکل می شود هیچ کس به دنبال کمک به آن نیست بلکه بانک ها، اداره مالیات و اداره بیمه هرکدام به دنبال گرفتن سهم خودشان هستند که این امر بیشتر تولیدکننده را زمین می زند.

اسدالله عباسی صبح امروز در جلسه بررسی مسائل اشتغال استان گیلان در رشت اظهار داشت: انتظار می رود مدیران با تلاش بیشتری به دنبال ایجاد اشتغال باشند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه مسئولان خارج از بروکراسی های اداری باید به دنبال رفع موانع تولید باشند گفت: استان گیلان دچار مشکل بیماری فصلی و بیماری پنهان است اما متاسفانه هیچ منبع مشخصی وجود ندارد تا آماز دقیق بیکاران و نوع بیکاری آنان را پایش کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید ایجاد فرصت شغلی را با ایجاد شغل از هم تفکیک کنیم خاطرنشان کرد: تفکیک کردن شغل های پایدار از ناپایدار امری مهم است زیرا رونق شغل های ناپایدار به شرایط اقتصادی کشور وابسته است.

وی بزرگترین مسئله و مشکل پیش روی اشتغال را سیستم بانکی کشور دانست و افزود: زمانی که یک کارخانه دچار مشکل می شود هیچ کس به دنبال کمک به آن نیست بلکه بانک ها، اداره مالیات و اداره بیمه هرکدام به دنبال گرفتن سهم خودشان هستند که این امر بیشتر تولیدکننده را زمین می زند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به دغدغه مندی مردم در حوزه اشتغال خاطرنشان کرد: کمک در راستای ایجاد و ارائه تسهیلات عمده ترین درخواست های مردم از مسئولان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان نیز در این نشست اظهار داشت: تعداد مجموع مشاغل ثبت شده و غیرثبتی در سامان "رصد" 28 هزار و 315 فرصت شغلی در استان گیلان است.

محمود ایزددوست با اعلام اینکه 23 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات در اختیار مشاغل خانگی گذاشته شده است گفت: ادارات میراث فرهنگی، شیلات و سازمان صنعت، معدن و تجارت در این راستا همکاری بسیار خوبی داشتند.

وی بانک های ملی، سپه، ملت،رفاه، تجارت، صادرات، کشاورزی و توسعه تعاون را به عنوان بانک های عامل ارائه وام مشاغل خانگی معرفی کرد و افزود: تاکنون 795 فرصت شغلی در حوزه اشتغال فراگیر و روستایی در گیلان ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با اعلام اینکه سهم استان در حوزه کارورزی 5 هزار سهمیه است خاطرنشان کرد: تاکنون از میان 7 هزار و 642 ثبت نام کننده در طرح های کارورزی، 53 قرارداد با متقاضیان منعقد شده است.

ایزددوست با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اجرای طرح تکاپو اظهار داشت: در حال حاضر دو طرح در حوزه شیلات در بندرانزلی و دو طرح در حوزه جهاد کشاورزی در شهرستان های آستانه اشرفیه و آستارا در دست بررسی هستند.

 
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان