Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه فساد مسئولین موجب خوشنودی دشمنان اسلام را فراهم می کنند خطاب به جوانان گفت: اسلام واقعی با آنچه برخی از ماها از آن سخن می گوییم متفاوت است و اگر اشکالی رخ می دهند این اشکال از کسانی است که با قرائت ناصحیح به آن خدشه وارد می کنند، نه خود اسلام.

حجت الاسلام اسماعیل پوررضا در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت با دعوت همگان به تقوای الهی اظهار کرد: روندگان به سوی قله های الهی، انسانی و معنوی در همه زمان ها همواره در قلت بودند.

وی با بیان اینکه کسانی که مسیر عقل را پیموده و به ایمان رسیدند در تاریخ کم بوده اند خاطرنشان کرد: کسانی که بعد از گذران عمر به گذشته خود می نگرند و اظهار رضایت از روزهایی که گذرانده است می کنند، کسانی هستند که خدا را در نظر گرفته و مسیر حرکت خود را وصال به پروردگار عالمیان می دانستند.

خطیب جمعه رشت گفت: رفاه و کسب مال، خوب است اما به شرط اینکه از راه درست و حلال باشد زیرا منطقی زندگی کردن مسیر درست زندگی است.

پور رضا تصریح کرد: اگر ما تسلیم پروردگار و دین مبین اسلام شده ایم تسلیم حق و تسلیم مسیر درستی هستیم که پیامبر عظیم الشان اسلام از جانب پروردگار برای هدایت مردم مبعوث شدند.

امام جمعه موقت رشت با اذعان به اینکه علمی که بریده از خدا باشد و خیلی ها به نام علم در دانشگاه ها تدریس می کنند معنی کامل علم نیست، بیان کرد: انسان ها از معنای دقیق علم و معیار درست و کامل آن بی خبرند لذا تنها مسیر الهی است که مسیر درست و منطقی تعریف می شود.

وی گفت: سبک زندگی اسلامی برای آنانی است که می خواهند زندگی جاوید را تجربه کنند مسیر درست و منطقی است و با پیمودن آن می توان به رستگاری رسید.

پوررضا با تأکید بر اینکه مسئله سبک زندگی اسلام باید در فضاهای آموزشی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: تنها هدف زندگی ما در دنیا کسب درآمد نیست، زیرا هدف اصلی زندگی، وصال الهی است لذا باید مراقب باشیم تا دچار ضرر آخرت نشویم.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه اگر افراد سبک زندگی اسلامی را در دنیا در پیش نگیرند همان گونه در آخرت محشور می شوند به ویژگی های پیامبر اسلام در فضای بیرون خانه اشاره کرد و افزود: پیامبر (ص) در رابطه با حق، قانون و آنچه خدای متعال فرموده اند کوتاه نمی آمد، لذا از ویژگی های یک مؤمن قانون مداری است.

وی با اشاره به جایگاه قضات در جمهوری اسلامی ایران گفت: نظام جمهوری اسلامی درصدد است تا باکسانی که قضاوت درستی انجام نمی دهند برخورد کنند زیرا اگر دچار تخلف شوند، آبروی نظام را خدشه دار می کنند و مردم را دلسرد می کنند.

پوررضا خطاب به مسئولین و کسانی که دارای مسئولیت هستند و دچار تخلف می شوند تصریح کرد: می دانید اگر فساد کنید زحمات و تلاش های گذشتگان را که از جان و مال خود گذشتند تا انقلاب اسلامی ایران شکل بگیرد را پایمال می کنید؟

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه فساد مسئولین موجب خوشنودی دشمنان اسلام را فراهم می کنند خطاب به جوانان گفت: اسلام واقعی با آنچه برخی از ماها از آن سخن می گوییم متفاوت است و اگر اشکالی رخ می دهند این اشکال از کسانی است که با قرائت ناصحیح به آن خدشه وارد می کنند، نه خود اسلام.

وی با اشاره به روز گمرک و تقدیر از فعالیت آن ها اظهار کرد: سالانه، ۱۲ میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود و موجب آسیب های بسیار جدی به مبحث تولیدات داخلی و شغل می گردد.

پوررضا با بیان اینکه برخی از سرمایه داران با واردات به جای ابراز ناراحتی منت هم می گذارند، تصریح کرد: باید دست سرمایه دارانی که موجب صادرات تولیدات ایرانی می شوند را بوسید زیرا موجبات اشتغال و رونق اقتصادی در جامعه را فراهم می کنند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه واردکنندگان کالاهای قاچاق بسیاری از سفره ها را آتش می زنند افزود: مردم ما از مجموعه عملکرد گمرک راضی نیستند.

خطیب جمعه رشت بیان کرد: تقاضا می کنیم از کسانی که به خوبی در این مجموعه فعالیت می کنند، برای اعتلای فضای اقتصادی جمهوری اسلامی آبرو بگذارند، نترسند و با آن مقابله کنند.

وی با اشاره به سالروز قیام مردم آمل گفت: در سال های گذشته عده ای جیره و مواجب خود را از منافقین می گرفتند و امروز کسانی هستند که مواجب خود را از عربستان می گیرند و درصدد مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند.

پوررضا خطاب به کسانی که در جهان فریاد حقوق بشر می زنند و معتقدند که در جمهوری اسلامی حقوق بشر اجرا نمی شود افزود: چگونه است مدعیان حقوق بشر در مقابل این همه جنایت های دنیا و ظلم علیه مردم سکوت کرده اند؟

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه خیلی از این مسائل را جوانان ما نمی دانند به سالروز ورود رهبر کبیر انقلاب اسلامی و دهه فجر اشاره کرد و افزود: دهه فجر فرصت مناسبی است برای آنکه از خصوصیات و جایگاه ارزشمند آن سخن گفته شود.

وی با اشاره به ورود وزیر رفاه و تعاون به گیلان درباره اشتغال زایی روستایی، عشایری و بررسی آنچه به این وزارتخانه مربوط می شود، اظهار کرد: بحث گردشگری در گیلان از ویژگی های منحصربه فردی است که ظرفیت پیشرفت در آن وجود دارد.

پوررضا با بیان اینکه گیلان یک استان رؤیایی است تصریح کرد: دریا، کوه، هوا و طبیعت پتانسیل مناسبی برای بحث گردشگری است و البته فضای بسیار مناسبی برای تحصیلات است که اگر به درستی کار می کردند باید بسیاری از دانشگاه های کشور در گیلان ساخته می شد.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه درگذشته ۱۳ نوع زعفران در گیلان تولید می شد افزود: باوجود حضور جوانان تحصیل کرده و با انتظار کم، همراه بااین همه پتانسیل طبیعی، دلیل چنین فضای کسب وکار توجیه پذیر نیست.

وی با بیان اینکه کارهای زیادی انجام شده اما پتانسیل گیلان بالا است گفت: گیلان باید در بحث گردشگری بالاترین مبلغ اشتغال زایی و درآمدزایی را به نام خود ثبت کند.

پوررضا بیان کرد: گیلان باوجود ظرفیت ها و توانایی که دارد می تواند تمام ایران را بی نیاز کند البته شرط آن این است که مدیران ما توسعه یافته باشند.

امام جمعه موقت رشت تصریح کرد: وقتی سرمایه گذار وارد استان می شود مدیران میانی آن ها را خسته می کنند درصورتی که بحث گردشگری بسیار مهم است و ما آن قدر ظرفیت داریم که می توانیم به آن تکیه کنیم.

وی با بیان اینکه سابقه منطقه آزاد انزلی سابقه فرهنگی خوبی نیست افزود: با پیوست فرهنگی و ترویج سبک درست فرهنگی می توان شاهد اتفاقات خوب و مطلوبی در این حوزه بود.

پوررضا با اشاره به سرمای پیش بینی شده در این هفته تصریح کرد: مسئولین با ایجاد تمهیدات موردنظر، مشکلات را برطرف کنند تا زندگی مردم دچار آسیب نشود.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه کشور با بحران کم آبی مواجه است گفت: باید با مدیریت، صرفه جویی و ایجاد تمهیدات لازم با آن مواجهه شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان