Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان گفت:41 اکیپ راهداری با تعداد 482 نفر راهدار و تعداد 274 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک آماده مقابله با بحران برف می باشند.

مهندس نازک کار با اشاره به پیش بینی بارش برف در استان گیلان، اظهار کرد: 41 اکیپ راهداری با تعداد 482 نفر راهدار و تعداد 274 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه   سنگین و سبک ضمن استقرار در 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار استان و همچنین 16 اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان ها، آماده مقابله با بحران برف می باشند.

​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان، به تشریح سایر اقدامات جهت مقابله با بحران بارش برف پیش بینی شده پرداخت و افزود: برگزاری نشست اضطراری عملیات راهداری زمستانی و بررسی تجهیزات و توانمندی ادارات راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان   ها در زمان وقوع بحران، برنامه ریزی جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، ذخیره سوخت و دپوی نمک در مراکز از پیش تعیین شده از مهمترین برنامه ها و اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان برای مقابله با بحران برف پیش رو است.

وی تصریح کرد: طبق هدفگذاری صورت پذیرفته، تمام توان و ظرفیت حوزه راهداری استان اعم از نیروهای راهداری، ماشین آلات و تجهیزات راهداری سبک، نیمه سنگین و سنگین در زمان بحران برف در وهله نخست به بازگشایی محورهای شریانی و اصلی به ویژه ورودی های استان معطوف می گردد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این اداره کل مسئولیت نگهداری از راه های برون شهری را بر عهده دارد لذا در هنگام بارش برف شدید، بازگشایی به موقع معابر شهری کمک شایانی به اجرای بهینه عملیات اضطراری راهداری خواهد کرد.

نازک کار، از مردم خواست با توجه به پیش بینی بارش برف در اوایل هفته آینده در اکثر نقاط استان، چنانچه سفر ضروری ندارند از تردد در محورهای برون شهری به ویژه کوهستانی خودداری کنند و در غیر این صورت حتما تجهیزات ایمنی نظیر زنجیر چرخ و لوازم ایمنی را به همراه داشته باشند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان یادآور شد: هموطنان می توانند از طریق تماس با سامانه 141 مرکز مدیریت راه ها یا تماس با شماره 33311111 مرکز بی سیم اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، از وضعیت راه ها مطلع شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان