Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس پلیس راهور گیلان گفت:پارک خودروها در شرایط برفی در حاشیه خیابان ضمن سد معبر برای شهروندان مانع خدمات رسانی خودروهای امدادی و حتی تجهیزات برف روب و تصادفات خسارتی متعدد با خودروهای پارک شده می گردد.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت و گو با ایسنا – منطقه گیلان،با اشاره به بارش برف در نقاط مختلف استان،اظهار کرد:با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف سنگین در استان، مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی برای خدمات دهی به شهروندان و حل معضلات ترافیکی در آمادگی کامل قرار دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان افزود:انتظار ما از شهروندان این است در زمان برف از ترددهای غیرضروری خودداری کنند تا شاهد بروز معضلات ترافیکی کمتری در سطح شهرهای استان باشیم.

وی با اعلام این مطلب که شهروندان به پلیس خود اعتماد داشته باشند، گفت: مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی استان برای خدمات رسانی به رانندگان همواره از آمادگی لازم برخوردار است ضمن اینکه در چنین مواقعی برای حصول یک نتیجه مثبت تعامل دوجانبه شهروندان و پلیس بسیار ضروری است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان خطاب به رانندگان بیان کرد: شهروندان ضمن داشتن تجهیزات زمستانی، باید از ایمنی کامل خودروی شخصی خود با بازدید و کنترل سیستم روشنایی، گرمایشی، برف پاک کن ها و سیستم موتوری از سلامت و صحت آن قبل از هرگونه تردد در خیابان ها اطمینان کامل پیدا کنند.

محمدی با تاکید بر حفظ و رعایت سرعت مطمئنه توسط رانندگان در معابر لغزنده، بیان کرد: رعایت کردن فاصله طولی و جانبی با خودروهای جلو و مجاور به ویژه در چنین شرایطی از سوی رانندگان بسیار حائز اهمیت است تا شاهد بروز کمترین تصادفات رانندگی باشیم.

وی در خصوص تردد برخی از وسائط نقلیه خاص، عنوان کرد: تردد کردن با وسائط نقلیه ای همچون موتورسیکلت و دوچرخه در شرایط برفی که معابر بسیار لغزنده هستند برابر قانون ممنوع است و انتظار داریم مردم ضمن همکاری مثبت با پلیس به توصیه ها و قوانین توجه کامل داشته باشند.

سرهنگ محمدی به پارک کردن خودروها در حاشیه معابر و کوچه ها نیز اشاره و تاکید کرد: با توجه به وضعیت خاص خیابان ها و معابر شهرهای استان گیلان و عرض کم آن در برخی از نقاط، پارک کردن خودروهای شخصی در شرایط برفی باعث دوچندان شدن مشکلات شده و اختلالات زیادی را به وجود می آورد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: برخی از شهروندان تصور می کنند با پارک کردن خودرو در کوچه ها و خیابان می توانند در شرایط بحرانی دسترسی راحت تری به وسیله نقلیه خود داشته باشند در صورتیکه پارک خودروها در شرایط برفی در حاشیه خیابان ضمن سد معبر برای شهروندان مانع خدمات رسانی خودروهای امدادی و حتی تجهیزات برف روب و تصادفات خسارتی متعدد با خودروهای پارک شده می گردد که انتظار داریم مردم از انجام این کار جدا خودداری کنند.

سرهنگ محمدی خطاب به مردم و شهروندان خاطرنشان کرد: همکاری همه جانبه و توجه مردم به دستورالعمل و ابلاغیه های صادر شده توسط پلیس و رعایت آن ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا همه با حفظ امنیت و آرامش خاطر کامل بیشتری این روزها را پشت سر بگذاریم .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان