Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان آستارا از تصویب 33 طرح اشتغال زایی در این شهرستان خبر داد و گفت: با پرداخت بیش از 16 میلیارد تومان تسهیلات برای این تعداد طرح از سوی بانک های عامل بیش از 280 فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان آستارا ایجاد می شود.

یونس رنجکش عصر امروز در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری این شهرستان در محل فرمانداری با اشاره به تصویب 33 طرح اشتغال زایی اظهار کرد: برای این تعداد طرح، بیش از 16 میلیارد تومان تسهیلات از محل اعتبارات طرح تکاپو، مصوب شده است.

وی ایجاد فرصت های جدید شغلی را از اهداف طرح تکاپو دانست و تصریح کرد: با پرداخت بیش از 16 میلیارد تومان تسهیلات برای این تعداد طرح از سوی بانک های عامل، بیش از 280 فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم در شهرستان آستارا ایجاد می شود.

به گفته فرماندار شهرستان آستارا، از این تعداد طرح، 15 طرح مربوط به اداره صنعت، معدن و تجارت، هشت طرح مربوط به اداره شیلات، پنج طرح مربوط به اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سه طرح مربوط به اداره جهاد کشاورزی و دو طرح مربوط به اداره ورزش و جوانان است.

رنجکش خواستار کوتاه تر شدن پروسه درخواست تا تصویب طرح ها در شهرستان آستارا از سوی مسئولان دستگاه های اجرایی این شهرستان شد و بیان کرد: باید تمام پرونده های متقاضیان تا ظرف یک هفته بررسی و از سوی کارشناسان ذی ربط اعلام نظر شود.

فرماندار شهرستان آستارا راهنمایی درست متقاضیان و هدایت آن ها براساس قوانین و آیین نامه های تعریف شده جهت دریافت تسهیلات بانکی را از جمله وظایف دستگاه های اجرایی ذی مدخل دانست و گفت: هیچ کس حق سرگردان کردن مراجعه کنندگان و طولانی کردن پروسه دریافت تسهیلات در این شهرستان را ندارد.

وی سهم شهرستان آستارا جهت اجرای طرح تکاپو را 22 میلیارد تومان دانست و افزود: در کنار سایر تسهیلاتی که در قالب طرح تکاپو برای این شهرستان در نظر گرفته شده است امیدواریم شاهد جهش های خوبی در بخش اشتغال زایی باشیم.

رنجکش با بیان اینکه به زودی برش شهرستانی اعتبارات مربوط به اشتغال پایدار روستایی شامل طرح های مشاغل خانگی و کارفرمایی نیز اعلام می شود، خاطرنشان کرد: 80 درصد از این تسهیلات باید برای طرح هایی با محوریت گردشگری و بوم گردی تخصیص یابد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان