Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان گفت: از صبح یکشنبه که بارش های برف در مناطق مختلف استان شدت بیشتری گرفت تاکنون آمار مصدومان بارش برف گیلان به ۱۱ نفر رسیده است.

پیمان اسدی اظهار داشت: کاهش شدید دما از صبح روز یکشنبه باعث بروز حوادث ناشی از بارش برف و سرمازدگی در شهرهای رشت، خمام، کوچصفهان، رودبنه، رودسر و آستانه اشرفیه شد و آمار مصدومان را به 11 نفر افزایش داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان تصریح کرد: بیشترین حوادثی که تاکنون در سطح استان گیلان در پی بارش برف رخ داده است مربوط به حوادث ترافیکی ناشی از لیز خوردن و یا واژگونی خودروها در مناطق مختلف بوده است.

اسدی در مورد حادثه ای که در شهر رودسر اتفاق افتاد نیز ابراز داشت: یک مرد 67 ساله رودسری که اقدام به برف روبی بام ساختمان خود می کرد به علت عدم رعایت نکات ایمنی دچار لیزخوردگی شد و جهت مداوا به مراکز درمانی انتقال داده شد.

وی با اشاره به اینکه با شروع یخبندان در روز دوشنبه آمار حوادث نیز افزایش پیدا می کند افزود: از 11 مورد مصدومی که تاکنون گزارش شده 9 مورد بعد از اینکه توسط تیم فوریت های پزشکی اقدامات پیش بیمارستانی را دریافت کردند به مراکز درمانی استان منتقل شدند.

رئیسمرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان بیان داشت: دو مورد از مصدومان این حوادث نیز خدمات پزشکی لازم را در همان محل مورد نظر از تیم فوریت های پزشکی دریافت کردند و با نظر پزشک دیگر نیازی به انتقال آنان به مراکز درمانی نبود.

اسدی با اشاره به تعداد پایگاه های مرکز فوریت های پزشکی در سطح استان گیلان عنوان کرد: 61 پایگاه با تجهیزات لازم در جاده ها و شهرهای مختلف استان گیلان مستقر شده اند و با تمامی امکانات و تجهیزات آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

وی ضمن توصیه هایی به مردم و شهروندان گیلانی بیان داشت: رعایت نکات ایمنی توسط افراد می تواند به کاهش حوادث ناگوار کمک شایانی کند همچنین شهروندان در این روزها تا جایی که امکان دارد از تردد غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان تصریح کرد: شهروندانی که دچار عارضه های قلبی و ریوی هستند به شدت از انجام عملیات برف روبی خودداری کنند و سایر افرادی که قصد انجام این کار را دارند نیز نکات ایمنی را حتماً رعایت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان