Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون عمرانی استانداری گیلان با اذعان به اینکه عمده گردشگران گیلان باهدف بهره مندی از شنا گاه های گیلان قصد سفر می کنند افزود: باید با ابراز تأسف بگوییم که شنا گاه های گیلان لوازم و تجهیزات کافی را ندارند و گردشگران را دچار مشکل می کنند.

حجت شعبانپور ظهر امروز در حاشیه نخستین جلسه مشترک توسعه گردشگری دریایی و برند سازی خوراک و پوشاک سنتی در استانداری گیلان در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این همایش اظهار کرد: گردشگری فصل جدیدی از فعالیت استانداری جهت جذب سرمایه گزاری باهدف ایجاد درآمد پایدار برای شهرستان ها و روستاهای استان است.

وی با بیان اینکه قسمت اعظم اهمیت بر مسئله گردشگری، توجه به بوم گردی است افزود: حفظ فرهنگ معماری، خود یکی از اهداف بوم گردی است که بر مبنای آن روستاییان در خانه، محوطه و زمین هایی که مساعد است بتوانند در آن گام هایی مؤثر درزمینه بوم گردی برمبنای کسب درآمد پایدار بردارند.

معاون عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه با ساماندهی ظرفیت روستایی، این اماکن توسط شرکت های بزرگ تبلیغ خواهند شد بیان کرد: مرکز درآمد روستایی در قالب ۵ هزار واحد بوم گردی در استان گیلان آغازشده است.

وی با اشاره به جلسه روز گذشته استاندار با جهانگیری درباره تأمین اعتبار گردشگری تصریح کرد: مقررشده است اگر این مهم در غالب یک طرح جامع ارائه شود ۲۰۰ میلیارد تومان به این مسئله اختصاص داده شود.

معاون عمرانی استانداری گیلان گفت: بعد منحصرانه این طرح گردشگری، تأمین اعتبار قبل از آغاز شدن طرح است.

وی با اذعان به اینکه عمده گردشگران گیلان باهدف بهره مندی از شنا گاه های گیلان قصد سفر می کنند افزود: باید با ابراز تأسف بگوییم که شنا گاه های گیلان لوازم و تجهیزات کافی را ندارند و گردشگران را دچار مشکل می کنند.

شعبانپور یکی از دلایل استفاده گردشگران از شنا گاه های غیر طرح را عدم امکانات لازم مناطق طرح شده عنوان کرد و گفت: این مسئله موجب غرق شدن میهمانان استان گیلان می شود که شایسته نیست.

معاون عمرانی استانداری گیلان با بیان اینکه مبلغی از کمک های فنی اعتباری قریب به ۲۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده است تصریح کرد: اولویت تجهیز شنا گاه ها با ۳۸ نقطه در حال فعالیت است و بر اساس ابلاغ فرمانداران این مناطق، پیگیر تجهیز شنا گاه ها خواهیم بود.

شعبانپور با بیان اینکه امروز با دستور استاندار به فرمانداران ۹ شهرستان دارای ساحل، پالایش دستگاه های خصوصی فعال در شنا گاه ها داده شده است تصریح کرد: پایلوت شنا گاه های شهرستان آستارا در دستور کار قرار داده شده و جهت تحقق آن ۱۸۰ میلیون تومان به فرماندار آستارا پرداخت شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان