Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان با اشاره به تحویل سه هزار و ۳۵۰ واحد مسکن مددجویی تا پایان سال جاری در استان، گفت: در ایام الله دهه فجر هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی افتتاح می شود.

علیرضا محمدی در نشست خبری کمیته همیاری و تشکل های مردمی ستاد دهه فجر استان گیلان با اصحاب رسانه که در ظهر چهارشنبه در سالن جلسات خزائلی سازمان بهزیستی گیلان برگزار شد، اظهار کرد: این کمیته در سال های گذشته نیز تلاش کرده تا برنامه ریزی مناسبی برای این ایام در حوزه های مختلف داشته باشد.

وی به برخی از برنامه های این دهه در حوزه کمیته امداد امام خمینی (ره)   اشاره کرد و هدف اصلی این کمیته را تبیین نقش محرومان در پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از آرمان های انقلاب برشمرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان دیدار با خانواده شهدا، دیدار با خانواد مددجویان، ایتام و معلولان، برگزاری همایش خیران، ویزیت رایگان مددجویان، محفل انس با قرآن، تجلیل از نخبگان تحت پوشش کمیته امداد و بهره برداری از طرح اشتغالزایی و خودکفایی مددجویان را بخشی از برنامه های این کمیته در دهه فجر اعلام کرد.

وی در ادامه مهم ترین برنامه این کمیته را بهره برداری و تحویل مسکن مددجویی دانست و تصریح کرد: در همین راستا سه هزار و ۳۵۰ واحد مسکن مددجویی تاپایان سال جاری در سراسر استان گیلان به مددجویان تحت پوشش تحویل داده می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان با بیان اینکه برای ساخت، تعمیر و بازسازی این تعداد مسکن ۳۱ میلیادر تومان هزینه می شود، ادامه داد: در طول ایام الله دهه فجر نیز این نهاد هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مددجویی به مددجویان تحت پوشش خود تحویل می دهد.

محمدی همچنین با بیان اینکه برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی، تجلیل از زنان و مادران سرپرست خانوار و آزادی ۴۰ زندانی جرائم غیرعمد توسط خیران از دیگر برنامه ها محسوب می شود، ادامه داد: پیش بینی شده در طول این ایام هزار و ۳۹۶ نفر از زیارت اولی ها نیز به زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) اعزام شوند.

وی به وضعیت و اقدامات انجام شده در حوزه کمیته امداد استان گیلان نیز اشاره کرد و افزود: ۱۸۰ هزار گیلانی تحت پوشش کمیته امداد استان قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان با اشاره به اینکه براساس آمار استان گیلان پیرترین استان کشور محسوب می شود، گفت: از این تعداد ۷۸ هزار نفر سالمند و مابقی از سایر اقشار هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان