Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه مردم از مسئولان پاسخ درست و رفتار صحیح می خواهند گفت: جان شما و جان انقلاب اسلامی، شما را به خدا کاری نکنید که انقلاب اسلامی دچار آسیب شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیقی عربانی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه رشت با بیان اینکه بر اساس آیات و روایات اسلام عالم گیر می شود گفت: صدای پای ظهور مهدی موعود عجل الله به گوش می رسد و دشمن بداند چه بخواهد چه نخواهد پیروزی از آن اسلام است.

وی با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب اسلامی با دستی تنها در این عرصه بزرگ قدم برداشته است گفت: خداوند ایشان را تنها نگذاشته و دست ایشان را در این هدف بزرگ گرفته و انقلاب اسلامی هم خون های زیادی را برای تحقق این هدف هدیه داده است.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اهمیت قدردانی از خانواده معظم شهدا افزود: این موضوع را مسئولان باید بدانند و در انجام فعالیت ها و مسئولیت های خود کوشا باشند و در غیر این صورت مسئولیت را رها کنند و بروند.

صدیق عربانی با بیان اینکه مردم از مسئولان پاسخ درست و رفتار صحیح می خواهند گفت: جان شما و جان انقلاب اسلامی، شما را به خدا کاری نکنید که انقلاب اسلامی دچار آسیب شود زیرا این انقلاب یادگار امام خمینی (ره) است.

وی با اشاره به شرایط کشاورزان و مشکلات این حوزه گفت: کاری نکنید که کشاورزان ناامید شوند تا تولید و زمین های کشاورزی خود را رها کرده و به شهرها مهاجرت کنند، شما را به خدا از کشاورزان حمایت کرده و مشکلات آن ها را برطرف کنید.

خطیب جمعه موقت رشت با بیان اینکه رسیدگی در برخی از استان ها کمتر از استان های دیگر انجام می شود گفت: این مسئله معنی عدالت را صرف نمی کند لذا باید بر اساس عدالت به همه استان ها رسیدگی شود.

صدیق عربانی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان کرد: باوجود مشکلات، زحمت های زیادی توسط دلسوزان نظام کشیده شده است و نباید در ارزیابی ۳۹ سال از عمر انقلاب صرفاً منفی بافی را در پیش بگیریم.

وی با اشاره به موضع گیری ترامپ و عدم پایبندی وی به تعهدات آن تصریح کرد: می گویند به شرطی پایبند برجام خواهیم بود که مختار باشیم به همه مراکز نظامی ایران سرک بکشیم؛ لعنت خدا بر شما چگونه است که نقاط دیگر جهان، به انرژی هسته ای دست پیداکرده اند، حال که نوبت به ما رسیده است می خواهید آن را محدود کنید؟ لذا بدانید رهبری معظم نظام و مردم این اجازه را به شما نخواهند داد که به مراکز مهم کشور سرک بکشید.

امام جمعه موقت رشت با گرامیداشت ایام شهادت بی بی دوعالم حضرت زهرا (س) و تقارن آن با دهه مبارک فجر اظهار کرد: بندگان خدا در طول زندگی خود در مواجهه با مشکلات و امتحانات زیادی مواجه هستند که باید با پیش گرفتن روش درست، رسم بندگی را به جای آورند.

وی با اشاره به فرمایش حضرت علی (ع) درباره مراقبت از آن ها و پیگیری امور جوانان بیان کرد: در برابر جوانان ناملایماتی وجود دارد که اگر در مواجهه با تبلیغات قرار گیرند ممکن است به سمت آن ها گرایش یابند و از همین رو باید مراقبت از جوانان را سرلوحه کار خو قرار دهیم.

خطیب جمعه رشت با بیان اینکه اگر از خدا بترسید شیاطین از ما دور خواهند بود گفت: اگر ترس از خدا را سرلوحه زندگی خود ندانیم شیاطین در زندگی انسان را رها نمی کنند.

صدیق عربانی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر تصریح کرد: سؤالات موجود در جهان نشان از ترس گسترش اسلام در دنیا است لذا این معجزه خداست که علی رغم این همه هجمه علیه اسلام بازهم مردم دنیا به اسلام گرایش داشته و روزبه روز بر تعداد مسلمانان افزوده می شود

وی با بیان اینکه امروز ایران ام القری جهان اسلام است افزود: اثرات انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی عالم گیر شده است و رهبر انقلاب نیز بر ادامه حرکت انقلاب در دنیا تأکید دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان