Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه با بررسی های صورت گرفته گیلان کالاهای مختلفی را تولید می کند گفت: کالاهای گیلانی توانایی تأمین نیاز کشورهای مختلف را داشته زیرا استانداردهای بین المللی رادارند.

منوچهر صدفی امشب در نشست خبری اظهار کرد: محصولات تولیدی استان گیلان به حدی رسیده که می تواند نیاز بازار کشورهای مختلف را به دست بگیرد و بر اساس آخرین آمار حدود 160 واحد صنایع غذایی استان دارای پروانه استاندارد هستند.

وی با اشاره به اینکه داشتن پروانه استاندارد در داخل کشور کاربرد دارد افزود: محصولات تولیدی گیلان باید برای ورود به کشورهای دیگر استانداردهای بین المللی را نیز دریافت کرده تا بتوانند وارد بازارهای مختلف شوند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه با بررسی های صورت گرفته گیلان کالاهای متنوعی را تولید می کند گفت: کالاهای گیلانی به دلیل داشتن استانداردهای بین المللی توانایی تأمین نیاز کشورهای مختلف را دارند.

صدفی با بیان اینکه محصولات گیلان توان رقابت با محصولات مشابه خارجی را دارند افزود: در صنایع غذایی گیلان فعالیت های زیادی صورت گرفته و اکنون این محصولات به کشورهای مختلف صادرات می شوند.

وی گفت: از 15 آبان ۹۶ بخش نامه ای از سازمان توسعه تجارت ایران صادرشده که طبق این بخش نامه کلیه کالاهایی که از گمرکات خارج می شود باید تابع یک بسته بندی خاص بوده و حتماً باید کالاها در چهارچوب بسته بندی های خاص بسته بندی شوند.

رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان افزود: درگذشته این طور نبوده و صادرکننده هر طور که می توانست به همان روش خاص خود کالاهای خود را به دیگر کشورها صادر می کرد.

صدفی با اشاره به ایجاد شرکت های بزرگ صادراتی تصریح کرد: اگر یک صنعت خاص یا برخی از بازرگانان بخواهند در یک محصول خاصی کالاهایی را صادر کنند و باهم یک شرکت بزرگ تشکیل دهند موردحمایت قرار می گیرند و این ایده از شرکت های مدیریت صادرات نشات گرفته که شرکت های مدیریت صادرات بتوانند بخش عظیمی از مدیریت صادرات را به دست گرفته و ارتباطی بین تولیدکننده و تاجر صادرکننده بتوانند برای بازارهای دیگر برنامه های مختلفی داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت در این زمینه سرمایه گذاری انجام نمی دهد گفت: دولت فقط بسترسازی کرده و حمایت های لازم را انجام می دهد و بخش های خصوصی باید این شرکت بزرگ صادراتی را تشکیل دهند و شرکت های هولدینگ صادراتی باید باهم یک کاری را در یک کشور خارجه انجام دهند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان