Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با بیان اینکه گیلان جزو پنج استان حادثه خیز کشور است گفت: باوجود حادثه خیز بودن گیلان این استان از نظر ناوگان امدادی، امکانات و تجهیزات در حد استاندارد قرار ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مهدی ولی پور ظهر امروز در دیدار با رئیس اتاق اصناف گیلان در دفتر اتاق اصناف، با اشاره به فعالیت های حوزه خدمتی هلال احمر گیلان نسبت به سایر استان های هم جوار اظهار کرد: هلال احمر گیلان یکی از جمعیت های کم برخوردار در مقایسه با سایر جمعیت های هلال احمر کشور است.

وی با اشاره به افتتاح خانه هلال در ۹۷ روستای گیلان گفت: طرح خادم یکی از طرح های اجرا شده موفق در استان است که به عنوان طرح ملی خانواده آماده در مخاطرات بشمار می رود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان تنها استانی در کشور است که مرکز جامع توان بخشی ندارد افزود: راه اندازی مرکز جامع توان بخشی، یکی از نیازهای اصلی در استان گیلان است.

رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان نیز در نشست مشترک با مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اظهار کرد: در تمامی حوادث و سوانح بزرگ، هلال احمر به عنوان محور اصلی نقش آفرینی می کند، اما کمترین امکانات و بودجه در اختیار این نهاد غیردولتی و عام المنفعه قرار می گیرد.

جلال الدین محمد شکریه با انتقاد از عدم توجه لازم به هلال احمر بیان کرد: هلال احمر مظلوم واقع شده است و متأسفانه ما هنوز جایگاه هلال احمر و نقش این جمعیت مردمی در کاهش آلام ناشی از بحران ها به درستی درک نکرده ایم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان