Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون رئیس جمهور با اشاره به ازبین رفتن فقر مطلق تا پایان کار دولت تدبیر و امید گفت: ایجاد یک میلیون 33 هزار فرصت شغلی جزو برنامه های دولت بوده و باید تلاش کرد که این موضوع محقق شود.

محمدباقر نوبخت ظهر امروز در مراسم نمادین و هم زمان در مراسم خانه دار شدن هزار و 700 خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) در سالن شهدای ناجا در رشت با تبریک ایام الله دهه فجر اظهار کرد: افتتاح واحدهای تولید بزرگ و کارهای عمرانی به اندازه ساخت واحدهای مسکونی مورد رضایت خداوند نیست و ارزش این ساخت واحدهای مسکونی خیلی بالاتر است.

وی با اشاره به برنامه های دولت در سال 97 گفت: ایجاد یک میلیون 33 هزار فرصت شغلی جزو برنامه های دولت بوده و باید تلاش کرد که این موضوع محقق شود.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور گفت: کاهش فقر مطلق و به صفر رساندن آن در سال 97 از دیگر برنامه های دولت است و بودجه مربوط به کمیته امداد 100 در صد پرداخت می شود.

نوبخت با بیان اینکه تا نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد و به این معنا نیست که دولت کار نمی کند گفت: هرساله دشمنان سخنان فروپاشی نظام را می زدند اما 40 سال است که این درخت انقلاب تناور شده است.

وی با اشاره اینکه از همه اقشار مردم در دفاع مقدس حضور داشتند اظهار کرد: رزمندگان گیلانی با کمترین امکانات مقابل دشمنان ایستادند و امروز سپاه ما به مردم منطقه کمک می کند و همان کشوری که به ما حمله کرده بود امروز از ما تقاضای کمک می کند و تمام کشورها در آتش و خون می سوزند و جمهوری اسلامی ایران سرافراز است.

رئیس سازمان برنامه بودجه کشور گفت: دشمنان می خواهند ما را تحقیر کنند گفت: در اولین سال بعد از دولت ترامپ آمریکا در آتش و خون رفت و این نشان می دهد که آن ها در کشورشان مشکلات داخلی دارند.

نوبخت با بیان اینکه در سال جاری 93 میلیارد تومان تولید ناخالص داخلی ایران افزایش پیدا کرد گفت: ایران هجدهمین کشور ازلحاظ قدرت مالی در جهان است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به پرداخت یارانه ها به مردم گفت: در بیست و ششم هرماه سه هزار 800 میلیارد تومان یارانه پرداخت شود و سر ماه نیز باید حقوق کارمندان پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران طبق گفته کارشناسان وضع اقتصادی و اجتماعی اش از آمریکا، چین، روسیه و ترکیه به مراتب بهتر است.

نوبخت با اشاره به تقسیم بودجه استان ها در کشور گفت: هر استانی بودجه خود را دارد و اینکه من گیلانی هستم دلیل بر این نیست که بودجه بیشتری برای گیلان بگیرم.

وی با اشاره به اینکه باید مسئولان استانی به فکر مردم باشند افزود: باید برای حل مشکلات زلزله زدگان کرمانشاه اقدام کرد و کارهای بزرگی برای این مردم انجام دهند تا هر چه سریع تر مشکلاتشان برطرف شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان