Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه ۵.۵ درصد مردم کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند گفت: این آمار در استان گیلان ۷ درصد است و نشان می دهد که باید به وضعیت گیلان رسیدگی ویژه شود تا این آمار کاهش پیدا کند.

پرویز فتاح ظهر امروز در مراسم خانه دار شدن هزار و 700 خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه 5.5 درصد مردم کشور تحت پوشش کمیته امداد هستند اظهار داشت: این آمار در استان گیلان 7 درصد است و نشان می دهد که باید به وضعیت گیلان رسیدگی ویژه شود تا این آمار کاهش پیدا کند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با اشاره به اقدامات دولت و مجلس در راستای حمایت از محرومان و مستضعفان عنوان داشت: در بودجه سال 96 مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی 3 برابر شد که سبب برداشته شدن بار عظیمی از دوش محرومان شد.

فتاح با اشاره به تخصیص 3 هزار میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال به محرومان و مستضعفان خاطرنشان کرد: از این مبلغ 2 هزار و 100 میلیارد تومان سهم کمیته امداد و 900 میلیارد سهم بهزیستی بوده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون 65 درصد وام های قرض الحسنه اشتغال در کشور به محرومان و مستضعفان پرداخت شده است گفت: این آمار در گیلان به 74 درصد می رسد و نوید آن می رود تا پایان فروردین سال 97 به صد در صد برسد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) با تاکید بر اینکه سال گذشته 44 میلیارد تومان وام قرض الحسنه اشتغال در استان گیلان به متقاضیان پرداخت شده بود تصریح کرد: این مبلغ امسال به 102 میلیارد تومان رسید که انتظار می رود زمینه ساز ایجاد 6 هزار شغل شود.

فتاح با اعلام اینکه در بودجه سال سال آینده 2 هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه اشتغال در نظر گرفته شده است افزود: بودجه تعیین شده در تبصره 14 قانون بودجه نیز از 4 هزار میلیارد به 7 هزار میلیارد افزایش پیدا کرده است که برای محرومیت زدایی استفاده می شود.

وی با اشاره به همکاری موجود میان دولت و مجلس در راستای کمک به محرومان و مستضعفان گفت: میزان افراد تحت پوشش کمیته امداد در حال حاضر به 1.5 میلیون نفر رسیده و نسبت به گذشته با 15 درصد کاهش مواجه بوده است و نشان از انجام اقدامات موثر در راستای رفع نیازهای مردم دارد.

رئیس کمیته امداد با اشاره به تلاش های مسئولان استان گیلان در راستای ساخت هزار و 700 واحد مسکن محرومان افزود: ظرفیت ساخت 2 هزار واحد دیگر در این استان وجود دارد که با تحقق آن دیگر هیچ فرد تحت پوششی در کمیته امداد گیلان بی خانه نیست و از دولت می خواهیم زمینه مالی ساخت آن را فراهم کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان