Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت: با تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و مشاوره در حوزه درمان می توان گام های مؤثری در ارتقاء سلامت جامعه برداشت.

حجت الاسلام ستار علیزاده با تبریک ایام پیروزی انقلاب اسلامی و تقارن آن با ایام فاطمیه (س) اظهار کرد: تحول عظیم پزشکی و تجهیزات دارویی یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه تحول پزشکی از افتخارات نظام و برکات انقلاب اسلامی است افزود: ایران اسلامی شاهد حضور نخبگانی است که فعل توانستن را صرف کرده و رتبه های علمی و پزشکی را از آن خودکرده اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان حمایت نظام از جوانان را از عوامل خودباوری آنان دانست و تصریح کرد: باید قدردان انقلاب اسلامی باشیم چراکه اعتماد به جوانان از اولویت ها و آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

علیزاده با اشاره به فرمایشات رهبری معظم نظام مبنی بر اهمیت توجه به حوزه سلامت و درمان خاطرنشان کرد: باوجود فعالیت های انجام شده توسط دولت، هنوز فعالیت در حوزه سلامت و درمان به قدر کفایت نیست و باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه با تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و مشاوره در حوزه درمان می توان گام های مؤثری در ارتقاء سلامت جامعه برداشت بیان کرد: برای نهادینه سازی و گسترش سنت وقف باید از طریق بسیج همگانی گام برداشت چراکه با ترویج سنت وقف در جامعه فقر و تبعیض ریشه کن می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان اینکه یکی از مهم ترین وظایف ما در اوقاف، دفاع و حراست از موقوفات و اخذ حقوق موقوفه است تصریح کرد: امروزه

شاهد تحول بزرگی در اخذ حق وحقوق موقوفه در جامعه هستیم و در انجام تکلیف خود مصرانه گام برمی داریم.

وی دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص وظیفه اوقاف را عمل صحیح به نیات واقفیم خیراندیش عنوان کرد و افزود: قطعاً این نکته مهم و دغدغه رهبری از مسائل راهبردی در سازمان اوقاف خواهد بود.

علیزاده با تاکید بر اینکه ما مجدانه در تحقق نیات واقفیم گام برمی داریم گفت: درصدد هستیم تا با دعوت از مستاجرین موقوفات و توضیح عملکرد اخذ حق موقوفات، آن ها را بااهمیت هزینه کرد آن ها در راستای نیات واقفیم آشنا کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان