Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: از ابتدای امسال تا پایان دی ماه، چهار هزار و 616 طرح صنعتی در کشور به بهره برداری رسیده که این تعداد، تا پایان سال، به شش هزار واحد می رسد.

سید محمود نوابی روز چهارشنبه در مراسم بهره برداری از 2 واحد صنعتی در شهرک صنعتی رودسر اظهار داشت: ستاد اقتصاد مقاومتی میزان اشتغالی که برای حوزه صنعت، معدن و تجارت برای سال جاری پیش بینی و ابلاغ کرد؛ 255 هزار شغل بود که تاکنون 375 هزار شغل ایجاد شده و تا پایان سال این رقم به 450 هزار شغل می رسد.

وی خاطرنشان کرد: هدف گیری برای سال آینده در حوزه صنعت ، معدن و تجارت، 530 هزار شغل است که 10هزار شغل در زمینه کسب و کارهای نوین در نظر گرفته شده تا حرکت جدیدی در این زمینه ایجاد شود.

نوابی تصریح کرد: بخش شرکت های بزرگ موضوعی و تخصصی صادراتی درچرخه صنعت کشور وجود ندارد و در این زمینه بیشتر بازار روسیه و قطر فعال هستند ولی هم اکنون در کشور ما با کد صادراتی کالا صادر می شود که باید در این زمینه شرکت هایی تخصصی ایجاد شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در کشور جای شرکت های بزرگ بسته بندی و صادراتی خالی است، گفت: باید شرکت های بزرگ بسته بندی ایجاد شوند و بتوانند طبق سفارش بسته بندی کنند و اگر در استان گیلان، شرکت های بزرگ تخصصی بسته بندی تمایل به سرمایه گذاری داشته باشند؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز به آنان کمک می کند تا این واحدهای بزرگ راه اندازی شده و بتوانند کمک کنند.

وی یکی از ظرفیت های خالی در کشور را تولید پارچه مشکی ذکر و خاطرنشان کرد: تاکنون این پارچه ها توسط کشورهای ژاپن و سوئیس برای ایران تولید می شد درحالیکه در داخل، ظرفیت تولید 50میلیون متر پارچه مشکی با فناوری نانو وجود دارد که توسط بنیاد مستضعفان، یک واحد با ظرفیت تولید 10میلیون متر در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی شده است.

وی با یادآوری ظرفیت صنعت نساجی گیلان، بر لزوم اهتمام به احیاء این صنعت در استان با توجه به ظرفیت پیش گفته تاکید کرد.

به گفته نوابی، قبل از پیروزی انقلاب 2 شهرک با یک هزار واحد صنعتی در کشور وجود داشت ولی هم اکنون 84 هزار واحد صنعتی در کشور فعال است ضمن اینکه 800 شهرک و ناحیه صنعتی نیز در کشور وجود دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان نیز در این مراسم گفت: بازارهای 300میلیون نفری منطقه ظرفیت مناسبی است که پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان استان قرار دارد.

فرهاد دلقپوش با اشاره به حمایت از تولید صادرات محور در گیلان افزود: با ایجاد واحدهای صنعتی باید بتوانیم برای جوانان جویای کار استان در سایه رونق تولید، اشتغال ایجاد کنیم و از این محرومیت سبز بیرون آییم.

به مناسبت دهه مبارک فجر، با حضور سید محمود نوابی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سردخانه پنج هزار تنی و شرکت صنایع بسته بندی سبزیجات در شهرک صنعتی رودسر افتتاح شد. در مجموع با افتتاح دو واحد صنعتی یادشده، برای 41 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.

شهرستان رودسر در 75 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است./ منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان