Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه آثار و برکات دفاع مقدس مربوط به شهدا است گفت: دفاع مقدس صحنه ای از عاشورا را در هشت سال دفاع مقدس رقم زد .

سردار محمد عبدالله پور پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه سفر راهیان نور در تالار حکمت دانشگاه گیلان با گرامیداشت فرارسیدن 22 بهمن اظهار کرد: 22 بهمن هرسال، مردم با حضور پرشور و با به رخ کشیدن وحدت کلمه، تمامی نقشه های دشمنان اسلام و انقلاب را نابود می کنند.

وی با تأکید براینکه مردم همواره پای نظام و انقلاب، علی رغم مشکلات ایستاده اند بیان کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی مردم همواره مشکلات را تحمل کرده اند ولی در مقابل ناعدالتی سکوت نمی کنند ولی باوجود همه این موارد وفاداری مردم ایران به انقلاب برای همه جهانیان حیرت آور است.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به پروژه نفوذ دشمن برای ایجاد انحراف در مسیر رشد و شکوفایی انقلاب اسلام یتصریح کرد: خواب دشمن برای انحراف در مسیر انقلاب اسلامی هرگز تعبیر نمی شود و این مهم با درایت رهبری و هوشیاری ملت در مناسبت های مختلف از جمله 22 بهمن سبب ناکامی توطئه دشمنان داخلی و خارجی شده است.

وی با بیان اینکه جنگ بسیار ناشناخته است گفت: شاید تا قیامت بسیاری از اسرار دفاع مقدس مشخص نشود همان طور که بسیاری از افراد، اسرار عاشورا را هنوز نفهمیده اند .

عبدالله پور با اشاره به اینکه شهید سیرت نیا بانی اردوهای راهیان نور در دانشگاه گیلان بود گفت: آثار و برکات دفاع مقدس مربوط به شهدا است و دفاع مقدس صحنه ای از عاشورا را رقم زد .

وی با اشاره به سه عملیات پی درپی پس از فتح خرمشهر تصریح کرد: بسیاری از فرماندهان در آن عملیات ها گفتند که دیگر حاضر به فرماندهی نیستند به دلیل اینکه تعداد شهدا زیاد شده بود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه نقش شهدای ارتش، ناجا و نیروی دریایی کمتر دیده می شود گفت: بسیاری از این افراد در عملیات رمضان بدون اینکه ترکشی به آن ها اصابت کند از تشنگی شهید شدند.

وی با ذکر خاطراتی از دفاع مقدس اظهار کرد: یکی از رزمندگان یک بار وقتی همه خواب بودند پتوی رزمندگان را به موکت دوخت و صبح کسی نمی توانست از جایش بلند شود.

عبدالله پور با اشاره به رشادت های شهید خوش سیرت افزود: این سردار شهید اذعان داشت که هرچه دارد از یک ارتشی شهید به نام محسن جهانی است که اهل کاشان بود، این شهید با اخلاص تأثیر زیادی در زندگی شهید خوش سیرت داشت.

وی با تأکید بر اینکه شهدا هنوز کشور را اداره می کنند گفت: شهید جایی را که در آنجا است پاک و طاهر می کند، هرکه در مسیر شهید باشد شهید خود را متعهد می کند تا به او کمک کند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به فرمایشات رهبری بیان کرد: کلید شهادت اشک است، شهدای ما با گریه و اشک بر مظلومیت امام حسین (ع) و ائمه معصومین به درجات بالایی رسیدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان