Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سازمان هواشناسی کشور با صدور اخطاریه ای از بارش برف، باران و وزش باد در ۱۷ استان کشور خبر داد و اعلام کرد که نواحی کوهستانی به ویژه محورهای تهران به چالوس و جاده هراز دچار لغزندگی و کاهش دید می شوند و احتمال سیلابی شدن مسیل ها وجود دارد.

سازمان هواشناسی کشور امروز با صدور اخطاریه ای به تشریح بارش ها و وضعیت آب وهوای کشور در روزهای آتی پرداخت.

متن این اخطاریه به شرح ذیل است:

دوشنبه 23 بهمن ماه: بارش باران همراه با بارش برف در نواحی کوهستانی و وزش باد در غرب و جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان و کرمانشاه، بارش برف در شمال زنجان و نواحی کوهستانی در استانهای قزوین، البرز و تهران.

سه شنبه 24 بهمن ماه: بارش باران و برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز و تهران، مازندران، گیلان، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری، بارش باران و وزش باد شدید در استان های، لرستان، شمال و شرق خوزستان و ایلام گاهی با رگبار باران و احتمال سیلابی شدن مسیلها.

بارش در مناطق کوهستانی در جنوب لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری عمدتاً به شکل برف پیش بینی می شود.

چهارشنبه 25 بهمن ماه: بارش برف و وزش باد شدید در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، ارتفاعات گلستان، استان خراسان شمالی، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان های چهارمحال و بختیاری، بارش باران و وزش باد شدید، همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در جنوب چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان.

در این مدت نواحی کوهستانی مناطق یاد شده به ویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده هراز لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه آلودگی و کولاک برف پیش بینی می شود، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی شامل برنامه ریزی زمان مناسب برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی توصیه می شود.

روز سه شنبه وزش باد شدید در استان های خوزستان و بوشهر موجب گردوخاک و کاهش دید می شود و احتمال اختلال در حمل و نقل به خصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای استان خوزستان وجود دارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان