Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : در بیست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت خواستار تعیین تکلیف اسناد مالی مفقودی شهرداری رشت در سال ۹۰ شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رئیس شورای اسلامی شهر رشت در ابتدای جلسه با قدردانی از حضور پرشور مردم رشت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اظهار کرد: راهپیمایی ۲۲ بهمن پیام های فراوانی برای داخل و خارج کشور به همراه داشت.

سید امیرحسین علوی با اشاره به برپایی میز خدمت در یکی از محلات رشت در ایام الله دهه مبارک فجر اطهار کرد: در هفته گذشته اقدام به برپایی میز خدمت در یکی از مساجد محلات رشت کردیم و این اقدام با استقبالی اهالی محل مواجه شد.

وی افزود: با اشاره به برپایی میز خدمت در یکی از محلات رشت اظهار کرد: بنده معتقدم در این نوع دیدارهای چهره به چهره شهروندان راحت تر مشکلات خود را مطرح می کنند و از همکاران شورایی ام انتظار دارم در تداوم این موضوع همکاری کنند.

علوی با اشاره به نوسازی ناوگان تاکسی رانی رشت اظهار کرد: در بحث نوسازی ناوگان تاکسی رانی شهر رشت که ادعا داریم قرار است به یک شهر گردشگر پذیر تبدیل شود تاکنون اقدام مؤثری انجام نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بیان کرد: تبدیل شدن رشت به مقصد گردشگری نیازمند ایجاد زیرساخت ها و روساخت های موردنیاز است و در هیچ جای قانون به وظیفه مستقیم شهرداری ها در نوسازی ناوگان تاکسی رانی اشاره نشده است.

وی با اشاره به وضعیت تاکسی های اینترنتی در رشت تصریح کرد: شورا با همکاری دستگاه های نظارتی باید به طور مستقیم به این مقوله ورود کند و ثبت نام و فعالیت در این سرویس ها باید با نظارت قوی تری انجام و امنیت خانواده ها و شهروندان حفظ شود.

علوی به ساماندهی طرح حمل ونقل و تردد در خیابان های منتهی به پیاده راه فرهنگی اشاره و تصریح کرد: تردد خودروها در پیاده راه فرهنگی رشت یک عارضه و مشکل بزرگ است و باید برای رفع آن چاره اندیشی کرد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز یوم الله ۲۲ بهمن امسال را تماشایی خواند و اظهار کرد: خروش مردم هشداری به دشمنان بود و مردم همیشه قدردان برکات انقلاب هستند.

فاطمه شیرزاد افزود: مسئولین باید در مقابل این همه فداکاری و ایستادگی ملت سر تعظیم فرود بیاورند.

وی با تبریک به هومن سیدی کارگردان رشتی به دلیل کسب افتخارات در جشنواره فیلم فجر بیان کرد: هومن سیدی کارگردانی فیلم مغزهای کوچک زنگ زده را در جشنواره فیلم فجر بر عهده داشت و موفق به کسب جوایز ارزنده ای شد.

شیرزاد با ابراز گلایه از وضعیت سیستم فاضلاب شهری در محلات رشت تصریح کرد: ردیف بودجه اجرای سیستم های فاضلاب مربوط به شهر رشت باید افزایش پیدا کند و بودجه رشت در این حوزه در مقایسه با شهرهای خمام و دیگر شهرها بسیار اندک است.

شیرزاد با اشاره به اینکه مدیران آب و فاضلاب برای اجرای پروژه های خود نباید به دنبال فشار آوردن به اعضای شورا و شهروندان باشند گفت: تکلیف پنجاه میلیارد تومان اعتبار دولتی اختصاص یافته به رودخانه های رشت باید مشخص شود.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت با اشاره به فرسودگی ناوگان تاکسی رانی رشت اظهار کرد: قصد داریم با اعطای تسهیلات کم بهره به رانندگان حدود ۱۵۰ دستگاه تاکسی فرسوده در رشت را از چرخه خارج کرده و نسبت به نوسازی ناوگان ورود کنیم.

اسماعیل حاجی پور افزود: این تسهیلات با کارمزد دو الی چهاردرصدی به رانندگان پرداخت می شود.

حاجی پور با اشاره به اینکه برای راه اندازی مرکز کنترل ترافیک تلاش فراوانی شده است تصریح کرد: در هفته آینده مرکز کنترل ترافیک رشت رسماً به بهره برداری می رسد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاوی دو پیام مهم بود گفت: مردم با حضور پرشور خود در یوم الله ۲۲ بهمن نشان دادند اجازه دخالت به بیگانگان نمی دهند و از مسئولین انتظار فعالیت و تلاش بیشتر به منظور رفع مشکلات را دارند.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر رشت نیز در جلسه علنی امشب شورا گفت: شهروندان از طرح تفصیلی رضایت ندارند.

احمد رمضان پور افزود: صدای عدم پذیرش طرح تفصیلی توسط شهروندان به گوش می رسد و هر طرحی که مورد استقبال مردم نباشد با شکست مواجه می شود.

وی با اشاره به اینکه طرح تفصیلی رشت بر اساس متغیرهای بومی و نظرات کارشناسانه تهیه بیان کرد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا شهروندان و سازمان های مردم نهاد در تهیه طرح تفصیلی نقش دارند و این مهم باید در طرح تفصیلی رشت موردتوجه باشد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز با قدردانی از حضور میلیونی مردم ایران اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه اظهار کرد: افتخارآفرینی هومن سیدی و کامبوزیا پرتوی در جشنواره فیلم فجر موجب شادی و غرور شد و امیدوارم افتخارآفرینی هنرمندان رشتی همچنان تداوم داشته باشد.

محمدحسن عاقل منش با اشاره به طرح ایجاد خانه مشروطه تصریح کرد: قیام مشروطه در شهر رشت از بسیاری شهرهای کشور زودتر شکل گرفت و باید یاد و خاطره این حماسه غرورآفرین زنده بماند.

وی با اشاره به اینکه طرح تغییر کاربری خانه میرزا خلیل رفیع (ساختمان فعلی شورای شهر رشت) به عنوان نخستین خانه مشروطه در رشت ارائه شده است گفت: مردم رشت در قیام مشروطه نقش غیرقابل انکاری داشتند.

در این جلسه اعضای شورا با طرح ایجاد خانه مشروطه گیلان در ساختمان میرزا خلیل رفیع (ساختمان فعلی شورای شهر رشت) موافقت کردند.

حسابرس شهرداری رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: شهرداری ها در پایان هرسال باید تنخواه گردانشان صفر شود که این مهم در سال های گذشته در شهرداری رشت نادیده گرفته شد.

شفقت با اشاره به عوارض حذف پارکینگ در رشت بیان کرد: قرار بود عوارض دریافت شده درباره حذف عوارض پارکینگ در حسابی جداگانه و برای ایجاد پارکینگ در سطح شهر هزینه شود که طی چند سال اخیر این مهم عملی نشد و عوارض دریافتی این بخش در مباحث دیگری هزینه شد.

حسابرس شهرداری رشت با بیان اینکه آمار مشخصی درباره املاک شهرداری رشت وجود ندارد افزود: یکی دیگر از مشکلات پیش روی تکمیل گزارش تفریغ بودجه شهرداری رشت طی سال های گذشته این موضوع است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با انتقاد از عدم ارائه گزارش تفریغ بودجه شهرداری رشت طی چند سال اخیر به شورا اظهار کرد: گزارش تفریغ بودجه هرسال شهرداری ها باید در پایان همان سال به شورا ارائه شود.

احمد رمضان پور افزود: اسناد مفقودی شهرداری رشت در سال ۹۰ باید تعیین تکلیف شود و متأسفانه چنین مباحثی نشان دهنده فساد است.

وی با اشاره به عوارض حذف پارکینگ در رشت تصریح کرد: قرار بود عوارض حذف پارکینگ در رشت در حسابی جداگانه و به منظور ایجاد پارکینگ در سطح رشت جمع آوری شود اما متأسفانه طی چند سال گذشته این مهم نادیده گرفته شده و همچنان به این دستبرد زده می شود.

یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه در حوزه حسابرسی داخلی شهرداری رشت توفیقی حاصل نشده است گفت: حساب های مالی چند سال اخیر شهرداری رشت گنگ است.

رضا رسولی افزود: متأسفانه چند سالی است که گزارش تفریغ بودجه در شهرداری رشت انجام نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اینکه شورای چهارم رشت از نیمه دوم سال ۹۲ فعالیتش را آغاز کرد گفت: ما معتقدیم باید گزارش تفریغ بودجه مربوط به دوران فعالیت خودمان را ارائه کنیم و مسئولیت سال های قبل از فعالیت شورای چهارم رشت بر عهده مدیران همان دوران است.

علوی افزود: عملکرد شهرداری ها در یک سال مالی در تفریغ بودجه مشخص می شود و بارها در دوران فعالیت شورای چهارم رشت تقاضای ارائه گزارش تفریغ بودجه از شهردار وقت کردیم اما پاسخی دریافت نشد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه هر مدیری مسئول اشتباهات دوران فعالیت خودش است اظهار کرد: بنده مسئولیت اشتباهاتی که در دوره قبل شورا انجام شد را نمی توانم بپذیرم.

فرهام زاهد افزود: در این دوره از شورا ریاست کمیسیون برنامه وبودجه شورای رشت بر عهده بنده است و یقیناً درباره گزارش تفریغ بودجه نیز با دقت و جدیت اقدام خواهم کرد.

حسابرس شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شهرداری رشت بقالی نیست تصریح کرد: شهرداری رشت بقالی نیست که برخی مدعی شده اند اسناد مالی در آن گم شده است.

عباس شفقت افزود: شورای رشت در قبال گم شدن اسناد مالی شهرداری رشت مسئولیت ندارد و ذی حسابان وقت شهرداری باید دراین باره پاسخگو شوند.

وی با بیان اینکه اگر در ارائه گزارش تفریغ بودجه سال های گذشته شهرداری رشت تعلل شود امتیازاتی از شهرداری سلب می شود بیان کرد: ارائه گزارش تفریغ بودجه برای شهرداری ها امتیازاتی ازجمله ارزش گذاری و غیره به همراه دارد و در صورت عدم ارائه گزارش تفریغ بودجه سال های گذشته شهرداری رشت یقیناً سهم شهرداری در برخی از مباحث توسط وزارت کشور کاهش پیدا می کند.

به گزارش فارس در جلسه امشب شورای رشت گزارش تفریغ بودجه سال ۹۱ شهرداری رشت به شرط اینکه مسئولیت آن بر عهده شهردار و مسئول واحد مالی وقت شهرداری رشت باشد به تصویب اعضای شورا رسید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان