Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: مشکلات استان گیلان با ژست های سیاسی اجتماعی مدیران غیربومی آن حل نمی شود.

اسدالله عباسی اظهار داشت: معضلات و مشکلات کشاورزان و تولیدکنندگان گیلانی که روز به روز نیز در حال افزایش است با اجرای شوهای سیاسی اجتماعی مدیران ارشد و غیربومی گیلان حل نمی شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی دولت اقدام به انتصاب مدیران غیربومی آن هم در راس امور اجرایی استانی همچون گیلان می کند نباید هم انتظار وقوع معجزه و رفع مشکلات آن استان را داشت.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مدیری که اطلاعات کافی از دو محصول استراتژیک گیلان یعنی چای و برنج ندارد نمی تواند راه حلی جهت برون رفت از مشکلات ارائه دهد بنابراین وضعیت چای و برنج روز به روز وخیم تر می شود.

عباسی خاطرنشان کرد: جای تاسف است که از زمان ورود استاندار جدید به گیلان، تاکنون حتی یک جلسه ویژه جهت بررسی مشکلات پیش روی تولیدات کشاورزی و ارائه راهکار جهت شکوفایی تولیدات در استانداری گیلان تشکیل نشده است.

وی وضعیت کشاورزی گیلان را بغرنج خواند و گفت: کشاورزی استان گیلان با این تدابیر غلط در معرض نابودی قرار گرفته است از آن سو در سال های گذشته تاکنون نیز هیچ پروژه اشتغالزایی پایداری در آن به اجرا در نیامده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: وقتی دولت با تمام توانمندی ها و استعدادهای بومی بی نظیر در سطح استانی همچون گیلان، سکان اجرایی آن را به افراد غیربومی می سپارد، مقصر اصلی در بروز و تشدید چنین معضلاتی است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس گفت: استاندار گیلان نه تنها از ظرفیت های نمایندگان مردم استان در مجلس استفاده نمی کند بلکه اعتقاد چندانی نیز به بهره بردن از توانمندی سایر دستگاه ها و نهادهای استانی در جهت رفع مشکلات کشاورزان ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ابراز داشت: چایکاران گیلانی مردادماه امسال محصول خود را تحویل داده اند اما هنوز مطالبات خود را به طور کامل دریافت نکرده اند و از آن طرف برنج تولید شده توسط شالیکاران نیز در انبارهایشان باقی مانده است.

وی به چای دپو شده داخل انبارها اشاره کرد و بیان داشت: از 15 هزار تن چای تولید شده، 22 هزار تن درون انبارها باقیمانده است و استاندار گیلان و وزیر جهاد کشاورزی باید نسبت به این عملکرد ضعیف خود به مردم شریف گیلان پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: جای تاسف است وقتی وزیر اقتصاد به جای حمایت از تولید داخلی دستور حذف عوارض گمرکی و بخشودگی مالیاتی کالای وارداتی را صادر و زمینه آسیب جدی به صنعت کشور را فراهم می کند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس عنوان کرد: تمام تلاش نمایندگان مردم گیلان در مجلس این است که از تمام اهرم های نظارتی و قانونی خود در جهت رفع مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان استان استفاده شده و زمینه های رفع سریعتر آن ها را فراهم آورند.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی به علت کوتاهی و قصور فراوانی که در بروز و تشدید مشکلات چایکاران و شالیکاران شمالی داشته پس از پایان بررسی لایحه بودجه، باید در صحن مجلس شورای اسلامی حاضر و به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

وی به سفر وزیر جهاد کشاورزی به گیلان اشاره کرد و ابراز داشت: قطعاً یک حضور فیزیکی برای دیدن مشکلات عدیده حوزه کشاورزی استان گیلان نمی تواند موثر واقع شود و نیاز به ارائه راهکارهای جدی تر از سوی دولت و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان