Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار صبح امروز در جلسه شورای اداری استان با اشاره به اینکه مردم انقلاب و نظام را از آن خود می دانند گفت: در خدمت رسانی به مردم حق تبعیض نداریم و باید در بخش های مختلف پاسخگوی آنان باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه با تشکر از حضور پرشور مردم درراهپیمایی 22 بهمن افزود: مردمی که انقلاب کردند امروز به آرمان های انقلاب خود وفادارند و به طرق مختلف پایبندی و تجدید میثاق خود را با انقلاب اسلامی ابراز می کنند.

وی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال را پرشورتر از گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: این حضور به موقع نمادی از ابراز وحدت همه جانبه مردم بود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به انتظارات مردم برای تحقق آرمانهای خود اظهار داشت: باید در راستای رفع نارسایی ها گامهای شتابان و مدبرانه برداشته شود.

وی گفت: در این مسیر باید نظرات مردم را بهتر از هرچیزی وصول کنیم و مشکلات آنان را رفع کنیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم با شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی انقلاب کردند افزود: در اولین قدم با نثار خون شهدا استقلال محقق شد و در خصوص آزادی هم صندوق های رأی یکی از ملاک های ماست که مردم سرنوشت خود را با دستان خود به دست دارند.

وی با بیان اینکه مردم انقلاب و نظام را از آن خود می دانند، گفت: مردم در مقاطع مختلف، مشارکت اجتماعی و سیاسی خود را پای صندوق های رأی نشان می دهند.

دکتر سالاری با اشاره به استقلال نظام با حاکمیت مردم ایجاد می شود اظهار داشت: تلاش مدیران در هر شرایطی باید بر مبنای تحقق رضایت مردم باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود: مردم از کارگزاران خود انتظار دارند غیر از بخش های سیاسی و اجتماعی در حوزه اقتصادی بویژه بخش های اشتغال و معیشتی گام های موثر بردارند.

وی به تعریف کارگروه های ۴۸ گانه استان در خصوص اشتغال اشاره و خاطر نشان کرد: از صنوف، اقشار و مراجع مختلف خارج از بدنه دولت انتظار داریم و دعوت می کنیم تا با حضور موثر خود در این کارگروه ها که تقسیم کار و تصمیم گیری خوبی انجام شده مشارکت داشته باشند.

استاندار گیلان با بیان اینکه در خصوص رونق اقتصادی استان، اولویت ها با محوریت گردشگری و کشاورزی تعریف شده گفت: برنامه های اعلام شده به فرمانداران در این ۲ حوزه با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی افزود: بنیاد مسکن درخصوص بوم گردی تحرکات را بیشتر و فعال تر کنند.

دکتر سالاری به آغاز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی طی روزهای آتی اشاره کرد و گفت: باتوجه به دستور موکد رییس جمهور در نشست استانداران باید این تسهیلات تا تیر ماه ۹۷ جذب شود و پرداخت این تسهیلات قطعاً باید منجر به ایجاد شغل شود.

وی با تاکید براینکه اگر درخواست تسهیلات برای فرد متقاضی شغل ایجاد نمی کند پرداخت نشود گفت: در این خصوص با احدی تعارف نداریم چون درنهایت اگر پرداخت مبتنی بر کار کارشناسی نباشد به افراد ضربه وارد می کند و آنان را فقط بدهکار می کند.

نماینده عالی دولت در گیلان تصریح کرد: برای استفاده منطقی از منابع ملی و جنگ لها در حوزه گردشگری و کشاورزی اگر به اراضی خللی وارد نشود مشکلی نداریم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر در موارد امنیتی موفق نباشیم در زمینه اشتغال و عمرانی نمی توان موفق بود اظهار داشت : اگر تعادل سیاسی بر هم بخورد لطمات زیادی وارد می شود.

وی با بیان اینکه آقای جمشیدپور با تجارب خوبی به گیلان آمدند و انتطارات زیادی از ایشان است افزود: مهمترین کار، مدیریت خوب فضای سیاسی، امنیتی و اجتماعی است تا بتوانیم در گیلان اقدامات اقتصادی و اشتعال زا انجام دهیم چون نیاز امروزی جامعه است.

استاندار جوان گرایی و استفاده از ظرفیت های بانوان را از مهمترین اهداف خود در بدو ورود به گیلان عنوان کرد و افزود: در اولین روز کاری خود این مهم را ابلاغ کردم و در اجرای آن از برخی دستگاه ها راضی نیستم.

وی با بیان اینکه به کسی که به جوانان اعتماد نداشته باشد اعتقاد ندارم گفت: در اجرای کامل این بخشنامه کاملاً جدی هستم و به هیچ وجه کوتاه نمی آیم.

دکتر سالاری با اشاره به اینکه تغییرات در حوزه انتصابات مدیریت شود افزود: در بخش های مدیریتی به کسانی نیاز داریم که علاوه بر قبول سیاست های دولت، تعهد و تخصص را داشته باشند.

وی بر ضرورت درنظرگرفتن معیارهای مورد پسند مردم در ارزیابی افراد برای انتصابات تاکید و تصریح کرد: در انتصابات به کسی سرویس شخصی نمی دهیم و ملاک ما این است که اگر نیاز به تغییر بود کسی جایگزین شود که فقط برای مردم به مفهوم واقعی کار کند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه ما می خواهیم برای مردم کار کنیم گفت: بعد از خدا باید جوابگوی وجدانمان باشیم و از همه مهمتر باید پاسخگوی مردم باشیم.

وی با بیان اینکه در خدمت رسانی به مردم براساس فرمایش ریاست جمهوری حق تبعیض نداریم اظهار داشت: اگر در انجام رسالت و وظایف اداری در نحوه برخورد با افراد متفاوت باشیم قطعاً تبعیض قائل شدیم و اصلا صحیح نیست.

در این نشست علاوه بر گزارش برخی از فرمانداران از اقدامات صورت گرفته در شهرستانها، دستگاه های متولی تنظیم بازار در آستانه سال جدید گزارشی از امکانات موجود ارائه کردند.

در پایان این نشست ضمن قدردانی از خدمات محمد احمدی پور در دوران تصدی معاونت سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان، علی اصغر جمشیدنژاد به عنوان معاون جدید سیاسی،  امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان معرفی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان