Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: طرح نظارتی ویژه نوروز به منظور تنظیم بازار از ۷ بهمن تا پایان فروردین ماه در سراسر استان گیلان اجرا می شود.

فرهاد دلق پوش عصر امروز در نشست خبری در رشت با اشاره به اینکه استان گیلان منطقه ای مرزی است اظهار داشت: این ظرفیت استان گیلان موجب افزایش ورود مسافران و گردشگران به استان می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با بیان اینکه با توجه به شرایط اقلیمی و ویژگی گردشگری استان باید در ایام پایانی سال توجه ویژه ای به افزایش مصرف و نیازمندی های استان داشته باشیم بیان کرد: با آمادگی کامل باید خدمات مطلوبی را به مردم و مسافران ارائه دهیم.

دلق پوش با اشاره به اینکه استان گیلان از توانمندی مطلوبی در حوزه بازرگانی برخوردار است خاطرنشان کرد: استان گیلان 18 فروشگاه بزرگ دارد و فروشگاه های زنجیره ای در سراسر استان با 84 شعبه فعالیت می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از فعالیت 35 شرکت پخش در استان گیلان خبر داد و با اشاره به اینکه 100 هزار و 200 واحد صنفی در استان گیلان وجود دارد تصریح کرد: اتاق اصناف در تمامی 16 شهرستان استان گیلان حضور فعال دارد.

وی از تشدید نظارت بر واحدهای صنفی استان گیلان در ایام پایانی سال خبر داد و خاطرنشان کرد: نظارت بر قیمت ها، خدمات، نمایشگاه های بهاره با مشارکت شرکت های تولیدی و شرکت های پخش در مرکز استان و شهرستان های استان از اقدامات ویژه به منظور تنظیم بازار شب عید است.

دلق پوش با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات منظم تنظیم بازار در شهرستان های استان گیلان به طور ویژه دنبال می شود تصریح کرد: به منظور تنظیم بازار شب عید، راه اندازی فروش فوق العاده در شهرستان هایی که نمایشگاه بهاره برپا نمی شود در دستور کار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه بازدید از انبار های فروش مواد غذایی و فروشگاه ها به طور مداوم در استان گیلان انجام می شود گفت: طرح نظارتی ویژه نوروز به منظور تنظیم بازار در سراسر استان گیلان اجرا می شود.

وی با بیان اینکه این طرح از 7 بهمن تا پایان فروردین ماه با هدف کنترل، نظارت بر بازار کالا، خدمات و ایجاد آرامش روانی در استان اجرا می شود تاکید کرد: شهروندان می توانند هرگونه تخلف صنفی را از طریق شماره تماس 124 به طور شبانه روزی به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اطلاع دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به ابنکه نحوه گشت نظارت ویژه نوروز در دو حوزه خدماتی و قیمت کالا است خاطرنشان کرد: کالاهای اساسی و مورد نیاز روزانه در ایام پایانی سال به طور ویژه نظارت می شوند.

وی از نظارت بر شرکت های خدماتی و حمل و نقلی درون شهری و برون شهری در استان گیلان خبر داد و با بیان اینکه نظارت بر قیمت و ارائه خدمات در شرکت هتی مذکور به طور ویژه رصد می شود افزود: استان گیلان در خصوص کالاهای مورد نیاز مردم با هیچ مشکلی مواجه نیست.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان