Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: ایثارگری و جانفشانی رزمندگان در دوران دفاع مقدس سبب بقا، رشد و بالندگی انقلاب اسلامی شده است.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در همایش وحدت و همدلی رزمندگان خطه شمال «فاتحان فاو» با محوریت عملیات والفجر8 در سالن دانشگاه آزاد اسلامی پل تالشان واحد رشت با خیر مقدم به فرماندهان و خانواده معظم شهدای استان های گیلان، مازندران و گلستان اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس ایثارگران خدمات بزرگی نسبت به انقلاب اسلامی انجام دادند و اکنون نیز در خدمت جامعه هستند.

وی، حضور ایثارگران در دوران دفاع مقدس را سبب بقا، رشد و بالندگی انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: عاملی که می تواند ما را در مسیر مستقیم حفظ کند، ولایت فقیه است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه دیروز امام(ره) و امروز مقام معظم رهبری در مقابل دشمنان ایستادگی کردند، تصریح کرد: تنها وجود امام کافی نیست و مردم باید مطیع اوامر رهبری باشند.

آیت الله قربانی سپاه، بسیج و امت اسلامی را مطیع اوامر مقام معظم رهبری خواند و بیان کرد: امر مذکور تنها کفایت نمی کند زیرا ممکن است از رهبری اطاعت کنند اما با همدیگر اختلاف داشته باشند.

وی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی براینکه «حفظ وحدت اسلامی از اوجب واجبات است»، اشاره کرد و متذکر شد: 250 هزار شهید در کشور و 8 هزار شهید در گیلان برای حفظ انقلاب اسلامی تقدیم شده است و امروز وظیفه داریم این نعمت الهی را حفظ کرده و به نسل های بعدی منتقل کنیم.

ایثارگران با مشاهده ایرادها به مسؤولان تذکر دهند

استاندار گیلان نیز در همایش مذکور به پیام دفاع مقدس به جامعه اشاره کرد و گفت: پیام جدی ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس باید به جامعه منتقل شود.

مصطفی سالاری به رسالت جانفشانی رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: رزمندگان با شهامت، شجاعت و شهادت طلبی از انقلاب و وطن دفاع کردند و با سربلندی و رشادت از این آزمون بزرگ بیرون آمدند.

وی با تأکید بر اینکه اقشار و سلیقه های مختلف بر ایثارگری رزمندگان در دوران دفاع مقدس اذعان دارند، متذکر شد: تمام جامعه قدردان رشادت رزمندگان است.

استاندار گیلان، ایثارگران را دغدغه مندتر از دیگران نسبت به حفظ نظام دانست و یادآور شد:  اگر ایثارگران بخواهند تذکری به مسؤول یا دستگاهی دهند مردم آن را می پذیرند.

سالاری با بیان اینکه امروز دغدغه مندی ایثارگران به نحو دیگری در جامعه بروز می کند، تصریح کرد: در صداقت ایثارگران کسی تردید نمی کند و امروز نیز در دفاع از استقلال، آزادی، جمهوریت نظام و آرمان های انقلاب اسلامی پیشگام هستند.

وی بر تذکر ایثارگران نسبت به ایرادها به مسؤولان تأکید کرد و گفت: ایثارگران به مقام ها و منسب ها کاری نداشته باشند زیرا مقام در قوای سه گانه ناشی از جانفشانی و ایثارگری این قشر از جامعه است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان نیز با اشاره به برگزاری همایش وحدت و همدلی رزمندگان خطه شمال «فاتحان فاو» اظهار کرد: سال گذشته همایش مذکور در استان مازندران برگزار شد و سال آینده در استان گلستان برگزار می شود.

رسول جلایی به برگزاری همایش مذکور به میزبانی گیلان در سال جاری اشاره کرد و افزود: فرماندهان دوران دفاع مقدس در لشکر 25 کربلا گوشه هایی از عملیات والفجر فجر را در همایش فاتحان فاو روایت کردند.

وی از رونمایی از مستند «حاجی جوشن» در همایش مذکور خبر داد و بیان کرد: رونمایی از فتوکلیپ مدافعان حرم از دیگر بخش های این همایش است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان