Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار در کمیته تخصصی برنج بر لزوم تدوین برنامه راهبردی و داشتن برنامه میان مدت و بلند مدت در بخش برنج تاکید کرد و افزود : باید در جهت افزایش کمی و کیفی محصول برنج تلاش کنیم و براساس برنامه کار را به پیش ببریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد بر لزوم پرهیز از کلی گویی در این گونه نشست ها تأکید کرد افزود: باید با هدف گذاری و تعیین وضع موجود و مطلوب با برنامه ریزی صحیح در جهت رسیدن به هدف تلاش کنیم .

استاندار گیلان در ادامه با بیان اینکه مدیران باید دغدغه حل مشکلات مردم را داشته باشند افزود: باید با ارائه راه حل مناسب مشکلات مردم را برطرف کنیم

دکتر سالاری افزود: استراتژی صحیح این است که امروز به درستی چاره اندیشی و حمایت های لازم صورت پذیرد تا در وضعیتی قرار نگیریم که توان چاره اندیشی نداشته باشیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه همه باید کمک کنیم تا برنامه های تدوین شده در بخش های مختلف به نحو مطلوب ، اجرایی و عملیاتی شوند افزود: در جلسات بعدی کمیته تخصصی برنج باید همانند دیگر کمیته ها موارد به صورت کمی و با تقسیم کار مناسب دنبال گردد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش مهم مراکز تحقیقات در توسعه محصولات کشاورزی افزود: وظیفه مراکز تحقیقات کشاورزی صرفاً انجام آزمایش نیست بلکه در بحث ارقام محصول، می تواند با بهره گیری از مطالعات و تحقیقات صورت گرفته دردنیا و سازگار نمودن آن با محیط کشور با معرفی ارقام مناسب در جهت خدمت رسانی بهتر به کشاورزان عزیز تلاش کند.

استاندار گیلان خواستار ارائه راه حل مشکلات کشاورزی توسط مراکز تحقیقاتی شد و افزود: از دستگاه های اجرایی متولی بخش کشاورزی، انتظار پاسخ دهی مناسب به موارد مطروحه و سوالات کشاورزان را دارم.

استاندار گیلان تاکید کرد: مباحث افزایش کمی و کیفی محصول ، تسطیح اراضی ، مکانیزاسیون ، کود دهی علمی زمین ، ترویج کشت دوم با هدف کمک به معیشت کشاورزان و کاهش میزان پرت برنج در شالیکوبی ها از جمله نکات مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم .

استاندار گیلان بر لزوم تدوین برنامه راهبردی و داشتن برنامه میان مدت و بلند مدت در بخش برنج تأکید کرد و افزود: باید در جهت افزایش کمی و کیفی محصول برنج تلاش کنیم و براساس برنامه کار را به جلو پیش ببریم.

دکتر سالاری بر ضرورت برندسازی و بسته بندی مناسب برنج تأکید کرد و افزود: با تحقق این مهم دیگر امکان نفوذ برنج های بی کیفیت در این چرخه را حذف خواهیم کرد.

وی ادامه داد: دولت از راهکارهایی که منجر به رفع دغدغه های کشاورزان برنجکار شود، حمایت می کند و مسئولان نیز باید برای رفع این دغدغه ها ، برنامه عملی داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان