Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در کمیته تخصصی ساماندهی مسکن روستایی از شناسایی بیش از 400 روستای دارای جذابیت گردشگری در گیلان خبر داد و افزود: باید با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی این مناطق و ساخت واحدهای بوم گردی در جهت جذب گردشگران تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد بر ضرورت بهره گیری هرچه بیشتر از معماری بومی و سنتی در مسکن روستایی تأکید کرد و افزود: باید ضمن حفظ معماری سنتی و بافت تاریخی ، نیازهای روز را در طراحی خانه های روستایی در نظر گیریم.

وی با بیان اینکه معماری سنتی تنها یک تیپ خاص نیست بلکه چارچوب کلی و با طرح های مختلف است افزود: منظور از معماری سنتی این نیست که عیناً همان ساختمان قدیمی صدها سال پیش ساخته شود، بلکه هدف حفظ سیما و منظر خانه ها به صورت سنتی با کاربردی متناسب با نیاز و فرهنگ امروز می باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه نمای خانه های روستایی باید تداعی معماری سنتی و بافت تاریخی آن منطقه را به همراه داشته باشد افزود: خانه های روستایی باید معرف استان و الگوی معماری سنتی گیلان باشد.

استاندار گیلان از شناسایی بیش از 400 روستای دارای جذابیت گردشگری در گیلان خبر داد و افزود: باید با بهره گیری از ظرفیت و توانمندی های این مناطق و ساخت واحدهای بوم گردی در جهت جذب گردشگران تلاش کنیم.

استاندار گیلان معماری شهری را متفاوت با معماری روستایی دانست و افزود: معماری شهری باتوجه به محدودیت های منظر و اشراف به واحدهای پیرامون با معماری روستایی که با این محدودیت ها مواجه نیست کاملاً تفاوت دارد .

دکتر سالاری برضرورت ساخت واحدهای حمایتی با بهره گیری از معماری سنتی تأکید کرد و افزود: در ساخت واحدهای حمایتی کمیته امداد و بنیاد مسکن می توان از الگو و معماری سنتی و رونق بوم گردی بهره گرفت.

استاندار گیلان به ساخت 2 هزار واحد مددجویان کمیته امداد استان اشاره کرد و افزود: در ساخت این واحدها در مناطقی که مستعد جذب گردشگر است می توان با افزایش بنا علاوه بر تامین مسکن در جهت بوم گردی و اشتغال مددجویان کمیته امداد نیز بهره گرفت.

در این نشست تعدادی از دستگاه ها به ارائه گزارش و اقدامات خود در این بخش پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان