Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : امام جمعه موقت رشت گفت: هر دستی علیه ایران دراز شود سپاه مقتدر و ارتش نیرومند ما آن دست را قطع می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین یوسف صدیق عربانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه رشت در مصلای امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم وعده داده است که اگر انسان تقوا پیشه کند سعادتمند می شود.

امام جمعه موقت رشت ضمن بیان روایتی از رسول اکرم(ص) پیرامون معرفی خصلت های ناپسندی که هیچ انسانی از آن در امان نیست عنوان داشت: حسادت و گمان بردن غلط خصلت هایی است که هیچ انسانی از آن ها در امان نیست.

صدیق عربانی با تاکید بر اینکه خداوند هر چیزی را با حکمت در اختیار انسا ن ها قرار می دهد افزود: اگر انسانی احساس حسادت کرد باید مراقب باشد که این حسادت بر زبانش یا بر قلمش جاری نشود و با آبروی کسی بازی نکند.

وی با بیان اینکه هیچ انسانی حق ندارد با گمان غلط بردن نسبت به فردی دیگر شخصیت او را زیر سوال ببرد گفت: ما در انقلاب اسلامی باید با همدیگر متحد باشیم و شاهد هستیم در طول این 39 سال افراد بسیاری جان خود و عزیزانشان را فدای وحدت مردم کردند و امروز همه ما مدیون آن ها هستیم.

امام جمعه موقت رشت با اعلام اینکه هیچ مسلمانی حق ندارد با آبروی مسلمان دیگری بازی کند خاطرنشان کرد: انسان ها مظهر مهربانی خداوند هستند و باید با یکدیگر متحد باشند زیرا شیطان قسم خورده است که مانع این اتحاد شود.

صدیق عربانی با اشاره به روایتی از امام جعفرصادق(ع) پیرامون رسیدگی به پدر و مادر تصریح کرد: باید با پدر و مادر به نیکی رفتار کرد زیرا همانگونه که با آن ها رفتار می کنید فرزندانتان نیز با شما رفتار می کنند.

وی با اعلام اینکه مومن اهل دروغگویی و لجاجت نیست عنوان داشت: پیامبراکرم(ص) تاکید کرده است که مومن هر گناهی را انجام دهد امکان ندارد دروغ بگوید و به حق انسان دیگری تجاوز کند.

امام جمعه موقت رشت ضمن تجلیل از ملت ایران برای حضور چشمگیر در راهپیمایی 22 بهمن خاطرنشان کرد: دشمنان ما هر سال علیه جمهوری اسلامی تبلیغ می کنند تا مردم در این راهپیمایی شرکت نکنند اما مردم ما هوشیار هستند و به حرف آن ها گوش نمی دهند.

صدیق عربانی با تاکید بر اینکه مردم با وجود مشکلات فراوانی که دارند حماسه 22 بهمن را آفریدند گفت: من به مقام معظم رهبری تهنیت عرض می کنم که چنین امت وفاداری دارند و به دشمنان انقلاب هشدار می دهم که دست از لجاجت بردارند.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) افزود: مملکت ما مملکت حضرت زهرا(س) است و همه مردم باید عزای این بانوی بزرگوار را با شکوه هرچه تمام تر برگزار کنند و حتی اگر می توانند مجالس عزای خانگی برگزار کنند.

امام جمعه موقت رشت با انتقاد از عملکرد مسئولان شهری رشت پیرامون اجرای پروژه های عمرانی در فصل زمستان و بارندگی ابراز داشت: متاسفانه مسئولان شهری در این حوزه به خوبی عمل نمی کنند زیرا این امر سبب ایجاد مشکل برای زندگی مردم و گله مندی آنان شده است.

وی با اشاره به هدف قرار گرفتن هواپیمای جنگنده اسرائیل توسط پدافند هوایی سوریه اظهار داشت: آن ها از آن روز به بعد در حال تهدید ملت ایران هستند اما باید بدانند هر دستی علیه ایران دراز شود سپاه مقتدر و ارتش نیرومند ما آن دست را قطع می کنند.

صدیق عربانی با تاکید بر اینکه دشمن جرات چپ نگاه نکردن به ملت ایران ندارد گفت: خدا را شاکریم که دشمنان ما را احمق آفریده است و به آن ها اعلام می کنیم که حق ندارند در مسائل داخلی جمهوری اسلامی ایران دخالت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان