Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : استاندار در جلسه ی شورای برنامه ریزی استان بر لزوم هدفمند نمودن اعتبارات پژوهشی استان تأکید کرد و گفت: برای اعتبارات پژوهشی باید یک چارچوب مشخص شو د تا هر ساله دستگاه های اجرایی با محوریت یک موضوع مشخص پژوهش های خود را انجام دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر مصطفی سالاری در این جلسه به تشکیل کمیته های 48 گانه استان و برگزاری جلسات منظم آن طبق تقویم پیش بینی شده اشاره کرد وافزود: به منظور حضور مؤثر فرمانداران و نمایندگان مجلس در جلسات کمیته ها نشست مشترکی بین فرمانداران و دبیرخانه ی کمیته های 48 گانه برگزار تا از نظرات کاربردی آنان در جلسات استفاده شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید بر در نظر گرفتن شاخص ها در مسیر برنامه ریزی استان افزود: یکی از وظایف اصلی کمیته های 48 گانه بررسی وضع موجود و برنامه ریزی برای دوره های یکساله و پنجساله است.

وی با اشاره به اینکه باید بدانیم می خواهیم به چه نقطه ای و از چه طریقی برسیم خاطر نشان کرد: متولی اجرای تصمیماتی که در کمیته ها گرفته می شود شهرستان ها هستند و البته برخی از مصوبات پیگیری استانی و ملی می طلبد که نتیجه و اثر آن متوجه شهرستان ها است.

استاندار گیلان افزایش تعرفه ی واردات ابریشم برای کمک به تولید کنندگان استان که منجر به تصویب در کمیسیون اقتصادی هیأت دولت شد را یکی از اثرات تصمیم کمیته ی تخصصی ابریشم گیلان عنوان کرد و گفت: رصد و پایش کمیته ها باید به صورت مستمر صورت گیرد تا نتیجه ی برگزاری جلسات کمیته ها به صورت وضعی مشاهده شود.

وی گفت: تلاش ما بر این بوده در چینش اعضای کمیته ها عمده ی آن از بخش غیردولتی باشد تا نظرات آنان به عنوان نمایندگان اقشار مردم در تصمیم گیری ها تأثیرگذار باشد.

وی بر لزوم در نظر گرفتن موضوع پدافند غیرعامل در اقدامات و تصمیمات دستگاه های اجرایی تأکید و تصریح کرد: در پروژه های جدید در سطح ملی موضوع پدافند غیرعامل در کمیسیونی بررسی و تصمیم گیری می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به حمایت از ساخت سریال های فاخردر گیلان اظهار داشت: برای ساخت لوکیشن فیلم های مذکور می توان با استفاده از سازه های معماری سنتی استان علاوه بر ساخت سریال برای سال های آینده محلی برای بازدید گردشگران قرار گیرد.

وی بر لزوم هدفمند نمودن اعتبارات پژوهشی استان تأکید کرد و افزود: برای اعتبارات پژوهشی باید یک چارچوب مشخص شود تا هر ساله دستگاه های اجرایی با محوریت یک موضوع مشخص پژوهش های خود را انجام دهند.

استاندار گیلان با بیان اینکه پژوهش های انجام گرفته باید شامل راهکاری مشخص و عملیاتی باشد خاطر نشان کرد: متأسفانه بسیاری از پروژه های مطالعاتی هدر می روند در صورتی که هدف از توزیع اعتبارات پژوهشی با در نظر گرفتن اولویت و رسیدن به نتیجه های مطلوب در موضوعات مختلف است.

وی افزود: از هم اکنون باید برای اعتبارات پژوهشی سال آینده موضوع، فعالیت و چارچوب ها مشخص شود.

دکتر سالاری به وجود بروکراسی اداری و مشکلات این حوزه در سطح کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تشکیل کمیته ی امنیت سرمایه گذاری پیشنهاد خوبی برای طرح مسائل مختلف سرمایه گذاران است که باعث می شود برداشت های بخشی به تصمیمات فرابخشی و کلی تسری داده نشود.

وی بر ضرورت کمک همه جانبه برای به نتیجه رسیدن سرمایه گذاری ها تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم موانع را از پیشرو برداریم و در این میان سرمایه گذاران نیز نباید برای رقبای خود مانع تراشی کنند.

در این نشست برخی از فرمانداران و مدیران دستگاه های اجرایی به ارائه ی گزارش در بخش اعتبارات استانی و شهرستانی پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان