Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان مقابله با بیماری های نوظهور ازجمله آنفولانزای پرندگان را از مهم ترین اقدامات سازمان پدافند غیرعامل در گیلان نام برد.

امیر مرادی ظهر امروز در نشست شورای برنامه ریزی گیلان در سالن شهید انصاری استانداری گیلان، پدافند غیرعامل را در ادارات و نهادها حائز اهمیت دانست و اظهار کرد: ایجاد بستر مناسب برای توسعه پایدار و همسویی باسیاست های تنش زدایی از فواید پدافند غیرعامل است.

وی با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل بهترین شیوه کاهش مخاطرات است افزود: پدافند غیرعامل صلح آمیزترین روش دفاعی است و برخورداری از امنیت اجتماعی و غذایی و در کنار آن ایجاد رفاه و سلامت از مهم ترین اهداف اجرای آن است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان با اشاره به داشتن پنج شرکت دارای مجوز مشاوره پدافند غیرعامل در استان گفت: سیاست های کلی کشور در پدافند غیرعامل مجموعه ای از اقدامات است که سبب تسهیل مدیریت بحران، کاهش آسیب پذیری و ارتقاء پایداری ملی در برابر حمله دشمنان می شود.

مرادی بابیان اینکه طرح جامع پدافند غیرعامل گیلان تدوین و طراحی شده افزود: در آینده نزدیک آزمایشگاه زیستی شمال کشور به عنوان یک طرح پدافندی راه اندازی خواهد شد.

مرادی با اشاره به بیماری آنفولانزا پرندگان و لزوم مقابله راهکارهای پدافندی در رابطه با آن بیان کرد: مقابله با بیماری های نوظهور از مهم ترین اقدامات سازمان پدافند غیرعامل در گیلان است.

وی با تاکید بر اینکه باید با تهدیدات زیستی نیز مقابله شود افزود: در تلاشیم تا مرکز داده پدافند غیرعامل (Data center ) را در گیلان راه اندازی کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان