Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) تجمع عزاداری مردم شهر رشت در میدان شهدای ذهاب این شهر برگزار شد.

مردم ولایت مدار شهر رشت در سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) صبح امروز تجمع عزاداری خود را در میدان شهدای ذهاب رشت برپا کردند تا در غم بی مادری خود بر سر و سینه بزنند.

چشم های بارانی، گونه های نمناک و شانه های لرزان نشانه هایی بود از بار سنگین غصه ای که بر شانه مردم سنگینی می کرد و نشان می داد داغ بی مادری چقدر سخت است.

یکی از دختران خردسال حاضر در این مراسم با زبان کودکانه خود خطاب به مخاطبان تسنیم گفت: من امروز در این مراسم شرکت کرده ام تا از حضرت زهرا(س) درس رعایت حجاب، خوش برخوردی با دیگران و مهربانی یاد بگیرم.

نوای مناجات حضرت زهرا(س) و ذکر "یا زهرا" در سر تا سر میدان شهدای ذهاب رشت که روزی میعادگاه عروج شهدای این سرزمین بود می پیچید و کبوتر دل های عاشقان را تا قبرستان بقیع پر می داد.

یکی دیگر از گیلانیان حاضر در این مراسم با بیان اینکه ایثار حضرت زهرا(س) به ما درس ایستادگی در مقابل دشمنان را می دهد اظهار داشت: آمریکا، اسرائیل و سایر دشمنان انقلاب اسلامی باید بدانند که ما پیروان اهل بیت(ع) هستیم و همانند آن ها از حق دفاع می کنیم.

زنان و مردان سرزمین میرزاکوچک امروز فاطمی بودن خود را به رخ آسمانیان و زمینیان کشیدند و نشان دادند که اگر آن روز یار و یاوری برای حمایت از حضرت علی(ع) نبود اما امروز زنان و مردانی هستند که با تمام وجودشان از ولایت دفاع می کنند.

یکی از جوانان گیلانی از نسل چهارم انقلاب در گفت وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: ما از حضرت زهرا(س) درس تبعیت از ولایت و حمایت از ولی فقیه را می آموزیم و همچون ایشان در مقابل دشمن ولایت می ایستیم.

به گزارش تسنیم، امروز آسمان ها و زمین عزادار بانویی که است که به فرموده امام صادق(ع) محبانش می توانند او را "مادر" خطاب کنند پس امروز روز بی مادری تمام عالم است./ منبع : تسنیم ، گزارش از علی دارا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان