Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ارتباطات گسترده اعضای مجمع نمایندگان گیلان با دولت و مجلس در تخصیص منابع بیشتر به استان تاثیر فراوانی داشت.

محمدحسین قربانی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: رایزنی ها و ارتباطات بسیار گسترده ای که نمایندگان گیلان در دوره سوم مجمع نمایندگان استان با مجموعه دولت و مجلس برقرار کردند نقش بسیار مهمی در افزایش سهم گیلان در تخصیص منابع و امکانات ایفا کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: ارتباطات و رایزنی های بسیار خوبی که اعضای مجمع نمایندگان گیلان در سطح کلان داشتند تاثیر مثبتی در روند توسعه استان داشته تا جایی که حتی نمایندگان سایر استان ها به دولت به خاطر سوق دادن منابع به سمت گیلان انتقادات شدیدی داشتند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این انتقادات مطرح شده نشان دهنده نقش بسیار پررنگ و اثرگذار نمایندگان گیلان در مجلس است به طوری که برای پیگیری مشکلات، موانع و ارائه راهکارهای مناسب جهت توسعه بیشتر استان و جذب منابع کافی جلسات متعددی با وزرای مختلف برگزار شد.

وی دوره سوم مجمع نمایندگان گیلان را بسیار خطیر خواند و گفت: این دوره که ریاست آن با بنده بود در حقیقت حساس ترین دوره مجمع نمایندگان استان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی بود زیرا اتفاقات و مسائل کلان بسیار مهمی چه در سطح ملی و چه در مجلس در این زمان به وقوع پیوست.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس عنوان کرد: انتخاب اعضای هیئت دولت، رای اعتماد به وزرای پیشنهای و نقشی که نمایندگان مجمع استان گیلان در دادن رای اعتماد به اعضای پیشنهادی کابینه دولت در مجلس شورای اسلامی ایفا کردند بسیار جدی، مهم و پر رنگ بوده است.

قربانی عملکرد مجمع نمایندگان گیلان در توسعه استان را برشمرد و ابراز داشت: جلسات کارشناسی و تخصصی که اعضای مجمع در این مدت با وزرای جهاد کشاورری، نفت، صنعت، معدن و تجارت و آموزش و پرورش برای پیگیری مطالبات و رفع مشکلات مردم گیلان برگزار شد بسیار مهم و تاثیرگذار بود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین موضوعاتی که در دوره سوم مجمع نمایندگان گیلان اتفاق افتاد سفر رئیس مجلس و نواب وی به گیلان، همچنین سفر معاون اول و معاون پارلمانی رئیس جمهور، پیگیری مطالبات مختلف استان و نقش اعضاء مجمع در انتخاب استاندار گیلان است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح کرد: نقش نمایندگان استان گیلان و بررسی لایحه بودجه 97 در مجلس و سایر کمیسیون های تخصصی مربوطه، بسیار تاثیرگذار بود و همگان شاهد نقش آفرینی، تلاش و رایزنی های متعدد انجام شده توسط اعضای مجمع نمایندگان گیلان بودند.

قربانی استفاده از تمام ظرفیت های استان را مهم خواند و ابراز داشت: مجمع نمایندگان استان گیلان به خوبی توانست در این مدت، فضای همدلی، همکاری و وحدت را در بین اعضاء و کل استان ایجاد کند و در بهره بردن از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود گیلان گام های بسیار مثبتی بردارد.

وی با اشاره به بهره گرفتن از نخبگان گیلانی گفت: استفاده از پتانسیل های خواص و نخبگان گیلانی، احزاب، گروه ها و جریانات سیاسی در جهت رشد و توسعه استان و بهره گیری از ظرفیت های آیت الله قربانی به عنوان یک شخصیت ملی از دیگر رئوس و برنامه های مجمع نمایندگان گیلان در دوره سوم بود.

قربانی با اشاره به برگزاری انتخابات مجمع نمایندگان گیلان تصریح کرد: طبق توافق انجام شده بین اعضاء مجمع نمایندگان دوره دهم مجلس شورای اسلامی استان گیلان مقرر شد رئیس دوره ای مجمع به صورت برگزاری انتخابات درون گروهی برای یک مدت شش ماهه انتخاب و برگزیده شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: مسئولیت سومین دوره ریاست مجمع نمایندگان استان گیلان با بنده بود که پس از گذشت نزدیک به 8 ماه به پایان رسید و با برگزاری جلسه ویژه ای با حضور نمایندگان استان در مجلس، ریاست دوره ای آن به آقای کوچکی نژاد رسید.

رئیس سابق مجمع نمایندگان استان گیلان افزود: امیدواریم این رویه مثبت، در ادوار آینده مجمع نمایندگان گیلان همچنان استمرار داشته باشد تا با تجمیع تمام ظرفیت ها، توانمندی های نمایندگان استان در مجلس و با انتقال تجربیات، زمینه های لازم جهت حرکت گیلان به سمت رشد و توسعه بیشتر فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدحسین قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، رئیس دوره سوم مجمع نمایندگان استان گیلان بود که از تیرماه امسال با انتخاب اعضاء این مسئولیت را بر عهده داشت.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان