Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان گفت:صنعت ابریشم یک از هویت های اصیل گیلانی ها است.

فرهاد دلق پوش،با بیان اینکه گیلان،استانی بالقوه در بخش های گردشگری،کشاورزی،صنعت و تجارت است،گفت:با توجه به خیل عظیم ورود گردشگران به استان و برخورداری گیلان از بازار 400 میلیون نفری کشورهای همسایه نیازمند است،در زمینه تولید و تجارت گامهای موثری برداشت شود.

وی افزود:حوزه صنعت و تجارت گیلان می تواند با تبدیل محصولات بخش کشاورزی به فرآورده های مختلف رونق خوبی به این بخش ببخشد.

دلق پوش تصریح کرد:در گیلان باید صنعت سبز گسترش یابد و نیاز است با توجه به شرایط اقلیمی استان صنعت نساجی و سلولزی که در گیلان پیشینه خاص خود را دارند، نیز جهش خوبی پیدا کنند.

وی افزود:گیلان در بخش صنعت سلولزی 435 واحد صنعتی و تولیدی دارد و 6 هزار و 800 نفر اشتغال مستقیم را ایجاد کرده است.

رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت گیلان تصریح کرد:در بخش صنعت زیرساخت ها را در جهت حفظ شرایط زیست محیطی استان فراهم کرده ایم و برآنیم صنایعی در استان استقرار یابند که با محیط زیست استان هم خوانی داشته باشند.

دلق پوش گفت:صنعتی که در کنار رعایت مسائل زیست محیطی تولید داشته باشد،مدنظر ما قرار گرفته است و ما در استعلام ها برای احداث واحدهای جدید هم این امر را به دقت در نظر گرفته ایم.

وی افزود:حوزه صنایع غذایی و صنایع بسته بندی کاملا واحدهایی هستند که دارای شرایط صنایع سبز هستند و صنعت ابریشم یک از هویت های اصیل گیلانی ها است و توسعه این بخش از صنعت موجب رونق نوغانداری و افزایش تولید فرش های ابریشم می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان