Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضعف های نظارت بر طرح های عملیاتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بیان کرد: 15 سال است که تالار مرکزی رشت در پارکت ملت این شهر هنوز به اتمام نرسیده و این نمونه ای از ضعف در نظارت عملکردی سازمان برنامه وبودجه است.

محمدصادق حسنی بابیان اینکه طبق نظر دیوان محاسبات نظارت مالی با دارایی و نظارت عملیاتی با سازمان برنامه وبودجه هست اظهار کرد: منظورم از ضعیف عمل کردن نظارت سازمان برنامه وبودجه در بخش عملیاتی کلی بود و منحصر به سازمان برنامه وبودجه نمی شود.

وی بابیان اینکه گیلان نیز در حوزه نظارت عملیاتی ضعیف بوده و از سازمان برنامه وبودجه کشور مستثنا نیست افزود: در سطح کشور طرح های نیمه کاره ای وجود دارد که عمرشان به 40 سال هم می رسند و به یک آثار باستانی تبدیل شده اند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هر پروژه ای در کشور ابتدا با مجوز سازمان برنامه وبودجه آغاز می شود گفت: هر طرحی برای اجرای خود نیازمند موافقت نامه هایی هست که اصلی ترین آن نظارت عملیاتی سازمان برنامه وبودجه است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با تأکید بر اینکه اگر نظارت در سازمان مدیریت درست انجام می شد طرح های 40 ساله نیمه تمام در کشور وجود نداشت، تصریح کرد: سازمان مدیریت نباید طرحی را تصویب کند، چنانچه طرحی را تصویب کرد باید نظارت کند تا طرح به اتمام برسد.

حسنی با اشاره به ضعف های نظارت بر طرح های عملیاتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان بیان کرد: 15 سال است که تالار مرکزی رشت در پارکت ملت این شهر هنوز به اتمام نرسیده و این نمونه ای از ضعف در نظارت عملکردی سازمان برنامه وبودجه است.

وی بابیان اینکه اشکال در سیستم صوتی تالار یکی از دلیل های به تعویق افتادن بهره برداری از آن است گفت: چطور کارشناس برنامه وبودجه استان این ضعف بزرگ را ندیده و بودجه را در اختیار پیمانکار گذاشته است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات دو رودخانه زرجوب و سفیدرود در رشت گفت: پول های زیادی برای ساماندهی دو رودخانه زرجوب و سفیدرود تخصیص پیدا کرد و سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان پاسخ دهد این پول در کجا صرف شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان گفت: هیچ تغییری در وضعیت دو رودخانه رشت ایجاد نشده است و باید سازمان برنامه اعلام کند که این پول در کجا باید خرج می شده و چرا در جای خودش هزینه نشده است.

حسنی افزود: فاز دوم سد سنگر حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی هنوز اندیشیده نشده که باید خط انتقال این سد نیز در برنامه دیده شود که این یک ضعف هست و باید سازمان مدیریت در برنامه های خود در این مسئله نظارت کافی داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به تشریح دلایل حاضر نشدن خود در جلسات مجمع نمایندگان گیلان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی اشاره کرد و گفت: سازمان برنامه وبودجه حواسش نیست و من یک بار پاسخشان را داده ام و بازهم تکرار می کنم سازمان برنامه وبودجه اگر نظرات نمایندگان را می خواهد باید اول و یا نهایتاً وسط بودجه بندی نمایندگان را دعوت به حضور کند نه درزمانی که بودجه در استان بسته و به تهران ارسال شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان