Tuesday، 16 April 2024 | سه شنبه، 28 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : فرمانده انتظامی سیاهکل از کشف کوزه های سفالی دو هزار و ۵۰۰ ساله در این شهرستان خبرداد.

سرهنگ حمید محمدی نسب در این باره اظهار کرد: ماموران انتظامی پاسگاه پیرکوه شهرستان سیاهکل در پی گزارشات مردمی از حفاری غیرمجاز در یکی از روستاها مطلع شده و بلافاصله در محل حاضر شدند.

وی با بیان اینکه ماموران با حضور در روستا، محل حفاری را کشف کردند، افزود: با تحقیقات نامحسوس و کنترل محورهای مواصلاتی خودروی متهمان حین خروج از شهرستان شناسایی ومتوقف شد.

فرمانده انتظامی سیاهکل با اشاره به اینکه سه متهم ۶۲،۴۰ و ۳۲ ساله که در خودرو حضور داشتند، دستگیر شدند، گفت: در بازرسی از خودروی متهمان یک عدد کوزه سفالی متوسط و یک عدد کوزه سفالی کوچک و مقداری ادوات و تجهیزات حفاری غیرمجاز کشف شد.

سرهنگ محمدی نسب با بیان اینکه قدمت اشیای کشف شده براساس نظر کارشناسان میراث فرهنگی شهرستان دوهزار و ۵۰۰ سال و مربوط به هزاره اول میلاد (عصر آهن) اعلام شده است، ادامه داد: ارزش ریالی اشیای کشف شده ۲۰ میلیون ریال است.

وی با اشاره به اینکه اقلام کشف شده به اداره میراث فرهنگی تحویل و متهمان به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، ازشهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک، مراتب را با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان