Tuesday، 23 April 2024 | سه شنبه، 04 اردیبهشت 1403
1 2

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان گفت: برخی مدیران استان گیلان در حال انجام تخلفات مشهود بوده اما همچنان مشغول به کار هستند.

جبار کوچکی نژاد ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات مالیاتی خانه مطبوعات استان گیلان اظهار داشت: امروز در کشور شاهد مشکلاتی نظیر فساد و رانت خواری هستیم که این مشکلات باید توسط اصحاب رسانه بررسی شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با تاکید بر اینکه مطبوعات و اصحاب رسانه باید استقلال داشته باشند عنوان داشت: خانه مطبوعات باید حمایت های لازم را از اصحاب رسانه داشته باشد تا جذب افراد قدرتمند و صاحب رانت نشوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مطبوعات و رسانه ها به دلیل مشکلات مالی استقلال قلم خود را از دست می دهند خاطرنشان کرد: عدم استقلال اصحاب رسانه سبب بی اعتمادی مردم نسبت به رسانه ها می شود.

رئیس فراکسیون مطبوعات، رسانه ملی و فصای مجازی مجلس رسانه هایی را ماندگار دانست که استقلال قلم داشته باشند و ابراز داشت: جلسه ای با خبرگزاری های بزرگ و مطرح کشور در هفته آینده برگزار می شود تا صحبت و دغدغه های آنان را بشنویم.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد حاشیه امن برای فعالیت های اصحاب رسانه تصریح کرد: امروز دشمن به دنبال آن است تا از طریق فضای مجازی به نظام ضربه بزند و حمایت از اصحاب رسانه راهی برای مقابله با این اقدامات دشمنان است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از عملکرد شورای عالی فضای مجازی گفت: این شورا قرار بود تا اقدام به تشکیل زیرساخت های داخلی فضای مجازی در کشور کند اما تاکنون کمتر از یک درصد موفق بوده و ما شاهد هستیم که تمام فعالیت های مجازی کشور وابسته به تلگرام است.

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان با اعلام اینکه برخی مدیران استان گیلان در حال انجام تخلفات مشهود بوده اما همچنان مشغول به کار هستند اظهار داشت: مشکل ما این است که برخی افراد همچنان منکر وجود فساد در داستگاه های دولتی هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گستردگی و وسیع بودن دولت را علت بروز فساد در آن دانست و اعلام کرد: دولت قرار بود 15 درصد از وسعت خود را کاهش دهد اما 15 درصد به حجم خود اضافه کرده است.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با اعلام اینکه طرحی دو فوریتی با عنوان "از کجا آوردی" قرار است در مجلس مطرح شود افزود: براساس این طرح تمام مسئولانی که بعد از انقلاب از طریق نامشروع ثروت اندوزی کرده اند به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان نیز در این جلسه عنوان داشت: استان گیلان دارای ظرفیت بالایی در حوزه رسانه است اما مشکلات موجود سبب شده است تا همانند یک استان محروم به نظر بیاید.

کریم خورسندی با اعلام اینکه درآمد اصحاب رسانه استان گیلان جوابگوی نیازهایشان نیست خاطرنشان کرد: استان گیلان دارای 170 رسانه مکتوب و 90 پایگاه خبری است.

وی ضمن تشریح مشکل مالیاتی خانه مطبوعات گیلان گفت: مسئولان سابق از مجموعه در سال 90، 91 و 92 اظهارنامه مالیاتی را ارائه نکردند و همین امر سبب شده است تا 140 میلیون تومان مالیات و جریمه برای آن تعیین شود که در صورت عدم پرداخت حساب خانه مطبوعات استان و مسئولان آن مسدود می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان