Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت:در حال حاضر ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد سفیدرود جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۱۵۰ میلیون مترمکعبی مواجه هستیم.

به گزارش ایلنا از رشت ، کاظم لطفی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان صبح امروز در جلسه شورای اداری اظهار داشت:از 230 هزار هکتار از راضی شالیزارهای استان گیلان حدود 180 هزار هکتار تحت پوشش شبکه آبیاری و زهکشی سفید رود است.

وی گفت : اگر کشاورزان از فرصت های موجود در جهت شخم زمستانه استفاده کنند حدود 300 میلیون متر مکعب صرفه جویی در فصل آبیاری خواهیم داشت.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان گیلان با توصیه به استفاده از از زمان باقیمانده برای شخم زمستانه گفت:کشاورزان شخم زمستانه شالیزارها را با استفاده بهینه از روان آبها و نزولات جوی انجام دهند.

کاظم لطفی در ادامه با اشاره به برخی از برنامه های این دستگاه در حوزه گردشگری، افزود: در این راستا حمایت لازم از حضور بخش خصوصی برای بهره برداری از آب بندان ها هم از نظر تأمین منابع آبی برای مردم و هم ایجاد فضای گردشگری و اشتغالزایی انجام می شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه براساس آمارهای اعلام شده امسال از نظر آبی با کمبود مواجه هستیم، گفت: در حال حاضر ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در پشت سد سفیدرود جمع آوری شده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۱۵۰ میلیون مترمکعبی مواجه هستیم.

لطفی با تأکید براینکه انتظار می رود این میزان تا پایان اردیبهشت سال آتی به یک میلیارد متر مکعب برسد، خاطرنشان کرد: نسبت به سال گذشته با کاهش حدود ۳۰ درصدی آب در حوزه سد سفیدرود مواجه می شویم که نیازمند تأمین منابع آبی کشاورزی از منابع داخلی هر منطقه هستیم.

وی با اشاره به زمان رهاسازی آب پشت سد سفیدرود، تصریح کرد: این اقدام در پایان اردبیهشت ماه صورت گرفته و تا آن زمان نیز کشاورزان باید مدیریت آب را برای فعالیت های کشاورزی انجام دهد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان