Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : شهردار رشت با اشاره به اینکه وضعیت بودجه شهرداری رشت منطقی نیست،گفت: شهرداری رشت ۷۳۰ میلیارد تومان بدهکار است.

مسعود نصرتی در دیدار با دو نماینده رشت در مجلس شورای با بیان اینکه ما در شهرداری رشت با گرفتاری هایی روبرو هستیم که به سالهای قبل برمی گردد،اظهار کرد:امروز بدهی شهرداری رشت ۷۳۰ میلیارد تومان است و وضعیت بودجه شهرداری رشت منطقی نیست و فشارهایی برای ما وجود دارد که باید مرتفع شود.

شهردار رشت با اشاره به املاک شهرداری تاکید کرد:املاک طبق قانون بایدبرای پروژه های عمرانی صرف شود و اگر شرایط شهرداری عادی بود ما به سراغ وام و فروش املاک نمی رفتیم.

نصرتی خاطرنشان کرد:سه کد وام،املاک و انتشار اوراق همیشه باعث متورم شدن بودجه بوده و گاها درآمد تحقق نیافته ولی هزینه های آن انجام شده است. ما قراردادهای عمرانی بسته ایم و هزینه شده است و من امروز با شورا رسما مکاتبه کرده ام که بسیاری از این تعهدات امروز آرای دادگاه هستند .

وی خاطرنشان کرد:امروز اگر پرداختی به بسیاری از پیمانکاران که پای شهرداری ایستاده اند صورت نگیرد قدم از قدم نمی توانند بردارند .

شهردار رشت افزود:وام،انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه برای پروژههای خاص فعالیتهایی است که همه شهرداری ها انجام می دهند، ما به هر دنده ای بچرخیم یکسری هزینه ها مانند رفت و روب و جمع آوری زباله ها و ... را باید انجام دهیم و هزینه های جاری ما اجتناب ناپذیر است .

وی با اشاره به برنامه های ساخت و ساز و آبادانی در منطقه ۵ گفت:اگر این کار انجام شود و پیمانکاران بزرگ زمینها را از ما به عنوان منابع تحویل بگیرند کارها پیش می رود تا زمانی که پیمانکاران کلان رشت مطمئن نبودند همراهی نمی کردند ولی به محض اینکه احساس کردند کار شروع می شود ورود کردند .

نصرتی تصریح کرد:طبیعتا راحت تر است بودجه ۵۰۰ میلیاردی بسته شود و کارها پیش برود اما وقتی زیر بار این بودجه با این شیوه می رویم گرفتاری و سختی هم دارد و احتیاج است که به ما کمک شود و این امر از نظر ما شدنی است. همه با هم باید همدل شوند تا کارها راه بیفتد و گرنه نمی توان ریسک کرد و باید با بودجه اندک کارها را پیش برد.

شهردار رشت افزود:ما باید کاری کنیم تا این سه کد خاص به نتیجه برسد و مقدمات آنها را فراهم کنیم. بانکها باید همراهی کنند و انتشار اوراق حمایت نمایندگان را نیاز دارد .

وی با اشاره به اینکه شهرداری رشت در مسکن مهر ورود کرد در حالی که هیچ شهرداری در کشور این کار را نکرده است گفت: ۲۹ میلیارد تومان شهرداری رشت در مسکن مهر هزینه کرده که باید پس گرفته شود و مابقی هزینه های مسکن مهر را باید خود دولت هزینه کند.ما موردی موضوعات را بررسی می کنیم و جدیدا با فشار و ارائه مستندات برخی از سازمانها و ادارات پذیرفته اند به شهرداری بدهکار هستند .

نصرتی با اشاره به اینکه ۷۵۰ پرونده از شهرداری رشت به دیوان عدالت اداری رفته است،گفت: بین ۱۴ کلانشهر ما رتبه ۵ را از نظر تعداد پرونده ها داریم و زمانی که جمعیت را ورود دادند ما نفر اول شدیم .

شهردار رشت با اشاره به مشکلات اجرایی شدن تراموا افزود:اگر مشکلات حل شود کارها سریع تر انجام می شود .

وی با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مالی زباله سوز سراوان نیز اضافه کرد:باید این مشکلات حل شود تا پیمانکار کار را شروع کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان